Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Особливості захисту неповнолітніх на досудовому слідстві і в суді першої інстанції

Особливості захисту неповнолітніх на досудовому слідстві і в суді першої інстанції

Назва:
Особливості захисту неповнолітніх на досудовому слідстві і в суді першої інстанції
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
34,17 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Особливості захисту неповнолітніх на досудовому слідстві і в суді першої інстанціїВступ
Розділ 1. Неповнолітній як учасник кримінального судочинства.
Розділ 2. Особливості захисту неповнолітніх на досудовому слідстві.
Розділ 3. Специфіка захисту неповнолітніх у суді першої інстанції.
Розділ 4. З'ясування причин і умов, що сприяли вчиненню злочину
неповнолітнім - в стадії досудового слідства і судового розгляду.
Розділ 5. Захисна промова у справах неповнолітніх.
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
На сучасному етапі становлення демократичного правосуддя в Україні особливого значення набувають питання ефективної реалізації громадянами їхнього права на захист, що гарантоване як Крнституцією України, так і іншими нормативно-правовими актами.
З метою забезпечення права підозрюваного, обвинуваченого на захист, у державі ефективно діє адвокатура.
Українська держава постійно вживає заходів для дальшого зміцнення законності, забезпечення правопорядку в країні. За останні роки значно розширено права громадян, і особливо неповнолітніх, у кримінальному процесі. На сьогоднішній день адвокати обов'язково беруть участь у кримінальних справах щодо неповнолітніх із стадії досудового слідства з появою особи підозрюваного. Незалежно від обставин справи і тяжкості вчиненого злочину, адвокат не вправі відмовитись від захисту неповнолітнього обвинуваченого, а повинен використати всі передбачені нормами права і засоби для забезпечення його прав і законних інтересів. Завдяки цьому особливого значення і важливості , а також специфічності набуває роль захисту неповнолітніх на досудовому слідстві та в суді першої інстанції як однієї з необхідних умов здійснення правосуддя.
Неповнолітній підозрюваний, обвинувачений, підсудний є особливим учасником кримінального процесу, і робота з ним потребує особливої специфіки та великих знань. Тому, беручи участь у справі як захисник неповнолітнього, адвокат повинен використати всі передбачені законом засоби і способи захисту для того, щоб надати підзахисному необхідну допомогу, з'ясувати всі обставини, що пом'якшують відповідальність підзахисного чи виправдовують його. Завдання захисника - докласти всіх зусиль, щоб жоден невинний не був покараний, притягнутий до кримінальної відповідальності і засуджений.
У своїй роботі висвітлимо особливості захисту неповнолітніх на досудовому слідстві і в суді першої інстанції. А саме, детально зупинимось на питаннях соціально-психологічної характеристики та вікових особливостях, що притаманні неповнолітньому як учаснику кримінального процесу. Також висвітлимо специфіку та особливості захисту неповнолітніх на судовому слідстві та в суді першої інстанції. Крім того, значну увагу приділимо питанню з'ясування причин та умов, що сприяли вчиненню злочину неповнолітнім - в стадії досудового слідства та в суді першої інстанції, на захисній промові в справах неповнолітніх.
Розділ 1. Неповнолітній як учасник кримінального судочинства.
 
Провадження досудового слідства, судовий розгляд справ про злочини неповнолітніх, як і здійснення захисту в цих справах, мають свою специфіку. Якщо говорити коротко, головна особливість полягає в тому, що суб'єктом злочину в справах неповнолітніх є особа, яка належним чином не може самостійно здійснити своє право на захист.
Злочинність неповнолітніх обумовлена взаємним впливом негативних факторів зовнішнього середовища і особистості самого неповнолітнього. Найчастіше злочини скоюють так звані "важкі підлітки". Як показує вивчення правопорушень неповнолітніх, підліток найчастіше може скоїти злочин під безпосереднім впливом ровесників чи дорослих осіб. У преважній більшості випадків до числа підлітків-правопорушників попадають ті, які не знайшли себе в шкільному чи трудовому колективі; не дбали про навчання чи працю, порушували дисципліну.
Антисоціальна поведінка неповнолітнього, взаємозумовлена впливом факторів, у першу чергу, зовнішнього соціального середовища, а також індивідуальними особливостями особи підлітка, які обумовлюють його індивідуальну реакцію на різні життєві ситуації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Курсова робота на тему: Особливості захисту неповнолітніх на досудовому слідстві і в суді першої інстанції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок