Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Право на позов

Право на позов

Назва:
Право на позов
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,08 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 
Курсова робота
Право на позов


ПРАВО НА ПОЗОВ
Зміст


Вступ
Сучасний політичний і соціально-економічний розвиток України визначається удосконаленням законодавства, яким закріплено правове становище осіб, а також визначається механізм захисту їх прав.
Згідно Конституції України, громадяни мають право на судовий захист від посягань на честь і гідність, життя і здоров’я, на особисту свободу і майно (тобто право на позов). Судовий захист здійснюється шляхом розгляду і вирішення в судових засіданнях справ по спорах, що виникають. Основними завданнями держави “Україна” є охорона прав і законних інтересів фізичних і юридичних осіб, держави і саме ця охорона у більшості випадках проходить через суд. Судова форма захисту є головною в правовій державі, набуває все більшого значення, враховуючи розподіл влади на три гілки. Такий захист гарантується правом особи на звернення до суду з позовом. Та реалізація цього права відбувається при наявності певних обставин, визначених законом. Тому чітке їх формулювання, визначення самого поняття позову і права на нього має вадливе значення для проведення захисту.
Питання судового захисту прав особи є досить актуальним в даний час і у зв’язку з розбудовою дійсно правової і демократичної української держави в центр якої ставиться людина, як основний гарант суспільного добробуту і розвитку держави. І тому та особа, яка буде відчувати себе захищеною і потрібною державі, діятиме тільки на користь держави і суспільству, які повинні забезпечувати і гарантувати правовий захист.
В юридичній літературі питанням права на позов відведено значне місце. Та все ж є суперечливими думки щодо самого поняття права на позов, одні вчені вважають, що це одне єдине поняття, інші ж, що воно складається з декількох самостійних елементів, а також є деякі питання, щодо позасудового вирішення спорів. У зв’язку з цим особливого значення і актуальності набуває дослідження поняття права на позов, передумов і порядку реалізації цього права.
Мета дослідження. Мету, яку поставив перед собою автор роботи є чітке визначення поняття права на позов, його суті і змісту; розкриття переліку суб’єктів права на пред’явлення позову, також з’ясування передумов звернення з позовом до суду та порядок реалізації права на позов.
Відповідно до поставленої мети у цій роботі зроблено спробу вирішити такі завдання:
загально охарактеризувати позов, його складові елементи для більш повного розкриття теми дослідження;
визначити зміст і суть права на позов і на підставі цього сформулювати його поняття і структуру;
визначити коло осіб, які мають право на звернення до суду, їх заінтересованість у справі;
дослідити передумови звернення з позовом до суду;
з’ясувати порядок реалізації права на позов.
Об’єктом дослідження цієї роботи є ті суспільні відносини, які виникають у зв’язку з реалізацією заінтересованими особами права на судовий захист, а також законодавча і нормативна база, яка регулює ці відносини.
Предметом дослідження роботи було поняття позову, як основної підстави виникнення цивільно-процесуальних правовідносин, а отже і реалізації права на захист суду, його складові елементи і види, а також предметом дослідження автора було і поняття “права на позов”, його структура, передумови звернення до суду та процесуальний порядок здійснення права на пред’явлення позову.
Методика дослідження роботи – це сукупність наукових і практичних методів за допомогою яких автор дослідив і вирішив проблемні питання курсової роботи. Тому як результат були використані такі методи:
1. метод наукового моделювання – за допомогою нього автор розглядав позов, його види як відповідну модель початку цивільно-процесуальних відносин;
2. метод системного аналізу – розглянув поняття “право на позов” як відповідну внутрішню злагоджену систему, яка має свої специфічний зміст і за допомогою якої автор визначив загальні передумови пред’явлення позову і їх характеристику;
3.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Право на позов

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок