Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Конституційно-правовий статус людини і громадянина

Конституційно-правовий статус людини і громадянина

Назва:
Конституційно-правовий статус людини і громадянина
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,59 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
на тему:
„Конституційно-правовий статус людини і громадянина”


ПЛАН
Вступ
Поняття правового статусу людини і громадянина
Правовий статус громадян України
Правовий статус іноземців в Україні та значення його розвитку
Висновок
Список використаної літератури


ВСТУП
Правовий статус особи і громадянина в Конституції України базується на здобутках світового досвіду конституційного права, а також відповідає визнаним міжнародним стандартам у галузі прав людини. Зокрема, це видно, якщо порівняти 2 розділ Конституції України „Права, свободи та обов’язки людини і громадянина” і Хартію прав людини.
З прийняттям Конституції України нарешті з’ясовано питання про місце основних прав, свобод і обов’язків людини і громадянина та про основи взаємовідносин держави та її органів з індивідами. Усі колишні радянські конституції законодавчо закріпляли примат держави над особою, вважаючи, що саме держава може розширити об’єм прав і обов’язків людини. Особливо це просліджується в перших Конституціях РРФСР (1918 року), Української РСР (1919 року) та інших республік.
Становище не змінилося й після 1948 року, коли ООН прийняла Загальну Деклорацію прав людини, хоча вона й мала рекомендаційний характер, і після 1966 року, коли з прийняттям міжнародних пактів про громадянські та політичні права, а також про економічні, соціальні та культурні права положення згаданої Декларації були визнані міжна-родними правовими нормами. Навіть Конституція УРСР 1978 року не змі-нила практику вторинності прав і свобод особи, хоч розділ про них і містився в Основному Законі слідом за першим розділом.
Нова Конституція України 1996 року значно розширила обсяг прав і свобод людини і громадянина, практично інкорпорувавши в Основний Закон усі права і свободи, закладені в Декларації прав людини.
Проте, при всій важливості закріплення в Конституції України прав і свобод людини та громадянина, найважливішим, безумовно, є закріплення дійсних гарантій їх захисту.
Враховуючи вищесказане, я вважаю, що тема курсової роботи „Правовий статус особи” є надзвичайно актуальною на сьогоднішній день.
Поняття правового статусу людини і громадянина
Юридична енциклопедія вказує, що особа – це людина в системі суспільних зв’язків і відносин Юридична енциклопедія: в 6 т./Редкол.: Ю.С. Шемшученко (голова редкол.) та ін. – К.: Укр. енцикл., 1998. – Т.4., с. 351. Особі властиві риси та якості, що характеризують людину в суспільному значенній містять її соціальну оцінку. Це, зокрема: здатність мислити і приймати усвідомленні, а не інстинктивні рішення; індивідуальність (талант, освіта, уподобання тощо); свобода, тобто право вибору з наданих суспільством варіантів поведінки того, який забезпечує реалізацію особистих інтересів і не порушує прав інших суб’єктів; відповідальність перед суспільством.
У державно-правовому значенні поняттям „особа” охоплюються поняття „людина” і „громадянин”. Конституційні права, свободи та обов’язки людини і громадянина – це, по суті, відповідні права, свободи та обов’язки особи. За міжнародним правом права і свободи особи визначаються через права та свободи людини Європейська конвенція про захист прав і основних свобод людини.
У сучасній політико-правовій теорії є кілька варіантів класифікації прав і свобод людини, серед них найбільш поширеною є класифікація за Міжнародними пактами 1966р. на такі групи: громадянські (особисті), політичні, економічні, соціальні і культурні. Громадянські права людини ототожнюють з особистими правами людини, тому що вони регулюють суспільні відносини особи в конкретному суспільстві. Іноді економічні, соціальні і культурні права об’єднують в одну групу прав – соціально-економічні. У науковій літературі порушувалось питання про винесення в окрему групу так званих „фізичних прав” (право на житло, фізичну недоторканість, вибір місця проживання тощо).
Статус громадянина складається не лише з прав і свобод, оскільки до нього входять також і конституційні обов’язки людини і громадянина, закріплені у статтях 65-68 Конституції України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Конституційно-правовий статус людини і громадянина

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок