Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правове регулювання права приватної власності в Україні

Правове регулювання права приватної власності в Україні

Назва:
Правове регулювання права приватної власності в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,70 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
"Правове регулювання права приватної власності в Україні"


Зміст


ВСТУП
Відносини власності властиві людському суспільству із самого початку його зародження. Це один з наріжних каменів людського буття. Вони визначають наявність зв'язку самої людини з навколишніми його об'єктами як зі своїми, йому приналежними, чи відсутність такого зв'язку при відношенні до навколишнього об'єктам як до чужого.
Категорія "власність" історично ввійшла в науковий оборот задовго до того, як виникли економіка, економічна теорія як особлива галузь науки. Насамперед, власність стала офіційним об'єктом права і філософії. Римське право уже визначало поняття власності й основних відносин, зв'язаних з нею: володіння, розпорядження, користування [15, с. 23].
В міру розвитку цивілізації змінювалися способи закріплення цих відносин від традицій і звичаїв до норм права, установлених державою. Змінювалися форми, але суть залишалася одна: власність — це відношення до речі як до своєї.
Найважливіший крок у вивченні власності зробила економічна думка минулого століття. П.-Ж. Прудону (1809-1865) належить знаменита фраза: "Власність — це крадіжка". Таке визначення не одержало загального визнання і було піддано обґрунтованій критиці, але в позиції Прудона була дуже цінна деталь ( якщо одна особа володіє річчю, то інша особа позбавлена можливості її мати). Виходить, не природа, а суспільні відносини лежать в основі
власності [15, с. 25].
Вони породжують цілу гаму відносин між її учасниками, а також між ними і суспільством в особі держави. Пануюча в суспільстві система відносин власності є основою формування не тільки економічного ладу, але і всієї політичної і соціальної системи держави за принципом: у кого власність, у того і влада.
Правове врегулювання економічних відносин власності породжує утворення права власності, за допомогою якого утверджується панування власника над належними йому речами та його повноваження з володіння, користування та розпорядження ними. Перелічені повноваження власника є для нього найбільш значимими і у своїй сукупності становлять зміст економічних відносин власності. Право власності регулює лише статику майнових відносин власності, тобто визначає стан належності матеріальних благ індивідам.
Право приватної власності є одним з найважливіших суб’єктивних прав особи, що регулюється цивільним правом. В умовах реформування економіки їй відводиться першочергове значення. Зміст права приватної власності складають правомочності володіння, користування та розпорядження, кожна із яких має для власника своє призначення. Ці правомочності є універсальними, тому що охоплюють всі дії, які власник вправі здійснювати по відношенню до належного йому майна.
Дана робота присвячена вивченню поняття приватної власності та проблем, пов’язаних із її правовим регулюванням.


1. Власність і право власності
Інститут права власності посідає центральне місце в системі цивільного права будь-якої правової системи, в тому числі правової системи України.
Чим же пояснюється таке значення інституту права власності? Перш ніж відповісти на це запитання, дещо скажемо про поняття власності. Його треба проаналізувати щонайменше у двох аспектах: економічному і соціальному.
Розглядаючи власність в економічному плані, потрібно виходити з того, що
власність — це відношення суб'єкта (громадянина, юридичної особи, держави) до тієї чи іншої речі як до належної йому, як до своєї. Саме на розподілі "моє і не моє" заснована власність. Власність має місце тільки в суспільстві, за "силовим полем" суспільства немає осіб, які б, не будучи власниками конкретної речі, зобов'язані були ставитися до неї як до чужої [23, с. 12-13].
Таким чином, власність — це відносини між людьми з приводу речі. З одного боку цих відносин, — власник, який ставиться до певної речі як до своєї, з другого - не власники, всі інші особи, які зобов’язані ставитися до цієї речі як до чужої. Привласнюючи конкретну річ, власник тим самим усуває від неї всіх інших осіб, вступаючи в такий спосіб у відносини з ними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Правове регулювання права приватної власності в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок