Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> ”Поняття і умови цивільно-правової відповідальності”

”Поняття і умови цивільно-правової відповідальності”

Назва:
”Поняття і умови цивільно-правової відповідальності”
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,97 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота
з курсу цивільного права на тему:
”Поняття і умови цивільно-правової відповідальності”


План
Вступ.
Поняття та значення цивільно-правової відповідальності.
Види цивільно-правової відповідальності.
Умови (підстави) цивільно-правової відповідальності.
Висновки.
Список використаної літератури.


Вступ.
Цивільне право як система правових норм регулює майнові та особисті немайнові відносини, основані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності та широкій свободі їх учасників у визначенні своїх прав та обов'язків. В умовах переходу до ринкової економіки додержання порядку, дисципліни, умов зобов'язань, прийнятих за договором, набуває особливої ваги.
Цінність цивільного права полягає в тому, що воно у своїх нормах містить широкий арсенал засобів впливу на поведінку громадян та організацій через їхні інтереси і за допомогою інтересів. Одним із таких засобів впливу на майнові інтереси осіб є застосування до правопорушника майнових санкцій, зокрема цивільно-правової відповідальності [8, c. 14].
У системі права України існують різні види юридичної відповідальності. Поряд з кримінальною, адміністративною та дисциплінарною відповідальністю важливе місце займає цивільна, яка дуже часто виявляється найбільш ефективною, а тому й застосовується частіше ніж інші. У зв’язку з цим, необхідно з’ясувати, що ж розуміють під даним видом відповідальності, розмежувати її від інших видів юридичної відповідальності. Крім цього, необхідним також є визначення особливостей окремих видів цивільно-правової відповідальності. Зокрема слід проаналізувати, що ми розуміємо під відповідальність за порушення договірних та позадоговірних чи солідарних зобов’язань. У даній роботі необхідно визначити правові та фактичні підстави такої відповідальності, та звідки вони виплавають.


1. Поняття та значення цивільно-правової відповідальності.
Питання про суть санкції та її співвідношення з поняттям відповідальності залишається дискусійним як у літературі із загальної теорії права, так і в галузевих юридичних науках. Зазначаючи, що санкція безпосередньо пов'язана з вимогою певної поведінки, яка міститься у правовій нормі, О. Е. Лейст писав: "У юридичному обов'язку відображено вимогу належної поведінки, а санкція — спосіб державного примусу до виконання (додержання) цієї вимоги, загроза примусом на випадок її порушення" [10, c. 23].
Стосовно цивільно-правових відносин О.О. Красавчиков під санкцією розумів установлену законом міру майнових або інших правових невигідних для особи наслідків, які застосовуються в разі недодержання закону, невиконання прийнятих зобов'язань, заподіяння шкоди або за наявності інших передбачених законом підстав[9, c.13]. Так, зокрема, санкцією в цьому розумінні є примус до виконання обов'язку в натурі (ст. 208 ЦК УРСР, ст. 624 ЦК України) [1]. [2]. У разі невиконання зобов'язання передати індивідуально-визначену річ у власність або користування кредиторові останній має право вимагати відібрання цієї речі у боржника і передачі її йому, кредиторові.
Цивільно-правова відповідальність як різновид санкції — це покладення на правопорушника основаних на законі невигідних правових наслідків, які виявляються у позбавленні його певних прав або в заміні невиконаного обов'язку новим, або у приєднанні до невиконаного обов'язку нового додаткового.
Покладення на особу нових, додаткових обов'язків як міри відповідальності має місце, зокрема, при пред'явленні до правопорушника вимог про відшкодування ним збитків або сплату неустойки (штрафу, пені). Так, за договором поставки, укладеним строком на один рік, постачальник повинен здійснювати поставку покупцеві товарів рівномірно рівними щомісячними партіями. Якщо, наприклад, протягом одного місяця (скажімо, квітня такого-то року) поставки товарів не було, непоставлена в цьому місяці кількість товарів підлягає поставці в наступному місяці поточного року за умови, що покупець у встановленому порядку не відмовиться від прострочених поставкою товарів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: ”Поняття і умови цивільно-правової відповідальності”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок