Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правові основи об’єднання громадян в політичній партії і громадянські організації.

Правові основи об’єднання громадян в політичній партії і громадянські організації.

Назва:
Правові основи об’єднання громадян в політичній партії і громадянські організації.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,17 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
План
Вступ
Правові основи об’єднання громадян в політичній партії і громадянські організації.
Види об’єднань громадян.
Підстави і порядок легалізації об’єднань громадян.
Права і обов’язки об’єднань громадян.
Заходи адміністративного регулювання і впливу та припинення діяльності об’єднань громадян.
Висновок
Список використаної літератури


Вступ
В своїй курсовій роботі я намагатимусь розкрити суть та зміст діяльності об’єднань громадян, як суб’єктів адміністративного права.
Почну з того, що право на свободу об’єднання є невід’ємним правом людини, закріплений загальною декларацією прав людини і гарантується Конституцією та законодавством України. Держава сприяє розвитку політичної та громадянської активності, творчої ініціативи громадян і створює рівні умови для діяльності їх об’єднань. Ніхто не може бути приниженим до вступу в будь-яке об’єднання громадян чи обмежений у правах за належність чи неналежність до політичних партій або громадянських організацій. Усі об’єднання громадян рівні перед законом. Проте держава накладає і певні обмеження при створенні об’єднань, так Конституція України забороняє утворення політичних партій і громадських організацій, програмна мета або дії, яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким низьким шляхом. Тому, можна чітко сказати, що держава подає об’єднанням громадян права і вимагає дотримуватись правил у своїй діяльності.


1. Громадяни України для захисту і здійснення своїх прав і свобод, а також для задоволення політичних, культурних та інших інтересів мають право на об'єднання в політичні партії та громадські організації (ст. 36 Конституції України). Це право деталізується у:—
Законі України "Про об'єднання громадян" (далі в даній темі — Закон);—
Законі України "Про політичні партії в Україні";—
Законі України "Про захист прав споживачів"; —
Законі України "Про благодійництво та благодійні організації"11 Гладун З.С. “Адміністративне право”, Тернопіль, 2004, ст..50..—
Положенні про порядок легалізації об'єднань громадян, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993p.;—
Положенні про порядок реєстрації символіки об'єднань грома-дян, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 р. та інших актах законодавства.
Рис. 5.1. Види об'єднань громадян
Конституція України в ч.1 ст. 36 чітко визначила, що громадяни України для здійснення і захисту своїх прав і свобод, а також задоволення політичних, економічних, культурних та інших інтересів мають право на об’єднання в політичні партії та громадські організації. Отже, на конституційному рівні в Україні закріплене існування двох видів об’єднань громадян.
До громадських організацій ч. 3 цієї самої статті Конституції відно-сить професійні спілки. Професійні спілки об'єднують громадян, пов'яза-них спільними інтересами за родом їх професійної діяльності. Участь громадян у професійних спілках допускається тільки з метою захисту власних трудових і соціально-економічних прав та інтересів22 Конституція України, ст. 36 ч.3.2.1..
Частина 1 ст. 37 забороняє утворення і діяльність політичних партій і громадських організацій, програмні цілі або дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності, підрив безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, по-сягання на права і свободи людини, здоров'я населення.
Відповідно до ч. 2 ст. 37, політичні партії та громадські організації не можуть мати воєнізованих формувань.
Крім того, ч. 5 ст. 37 не допускає утворення і діяльність організацій-них структур політичних партій в органах виконавчої та судової влади, у виконавчих органах місцевого самоврядування, військових формуваннях, а також на державних підприємствах, у навчальних закладах, інших дер-жавних установах та організаціях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Правові основи об’єднання громадян в політичній партії і громадянські організації.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок