Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття товарних знаків, марок, емблем за законодавством України.

Поняття товарних знаків, марок, емблем за законодавством України.

Назва:
Поняття товарних знаків, марок, емблем за законодавством України.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,59 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ПЛАН
ВСТУП
1. Поняття товарних знаків, марок, емблем за законодавством України.
1.1. Поняття знаків для товарів і послуг
1.2. Реєстрація і використовування товарних знаків українських підприємств в Європі
2. Механізм правового захисту товарних знаків.
3. Необхідність вдосконалення правового захисту суб’єктів індивідуалізації товару та послуг.
ВИСНОВОК
Використана література
ВСТУП
В умовах ринкової економіки істотно зростає значення знаків для розрізнення одних і тих самих товарів, що виробляються різними виробниками, чи послуг, що надаються різними осо-бами. При перевищенні виробництва товарів і наданні послуг над попитом споживачів гостро постає питання певної інди-відуалізації їх. Товари і послуги, що виробляються (надають-ся) різними підприємцями, завжди відрізняються характерис-тиками, ознаками, якістю тощо. Споживач повинен точно знати, хто виробник того чи іншого товару, хто надає ті чи ін-ші послуги, чим характеризується той чи інший товар (послу-ги), який товар вигідніше придбати, які послуги відзначають-ся вищою якістю тощо. Тут споживачеві допомагають знаки для товарів і послуг, або товарні знаки.
Товарний знак - це знак, який допомагає відрізнити про-дукт одного підприємства від такого самого продукту іншого. Продукт у цьому разі вживається у значенні товар, тобто все, що продається. Цей товар повинен мати розпізнавальний знак, аби покупець міг вибрати потрібний товар серед подіб-них. Такий вибір істотно спрощується, якщо продукт позначений товарними знаками, оскільки, знаючи товарні знаки тієї чи іншої фірми, покупець може судити про якість та інші характеристики товару. Товарні знаки, зокрема, мають важливе значення для товарів народного споживання, у тому числі і для тих, які вживаються у домашньому господарстві. До товарного знака дуже близький знак обслуговування. Він має своїм призначенням розрізняти сервіс різних підприємств. До сервісу входять, наприклад, надання автомобілів в оренду, організація туристичних мандрівок, підготовка різно-го роду оглядів і т. п. Економічна роль сервісу останніми ро-ками зростає, тому знаки обслуговування набувають дедалі більшого значення.
У світі немає країн, де б не застосовувались товарні знаки і де б вони не захищались. Виключне право на використання товарних знаків, як правило, дістають шляхом їх реєстрації, але в деяких країнах це виключне право закріплюється фактом першого використання знака.
В цій курсовій роботі перед мною постає завдання розкрити такий правовий інститут як правовий захист товарних знаків.
Для цього я розкрию такі поняття:
Поняття товарних знаків (торговельних марок, емблем);
Функції товарних знаків (торговельних марок, емблем);
Види товарних знаків (торговельних марок, емблем);
Правова охорона товарних знаків (торговельних марок, емблем);
Міжнародні документи з охорони товарних знаків (торговельних марок, емблем);
Значення правової охорони товарних знаків (торговельних марок, емблем);
Необхідність вдосконалення правової охорони товарних знаків (торговельних марок, емблем);
1. Поняття товарних знаків, марок, емблем за законодавством України.
1.1. Поняття знаків для товарів і послуг
У сучасних умовах ко-жен суб'єкт підприємницької діяльності прагне мати такий правовий засіб індивідуалізації товарів та послуг, як торговельна марка. По-яснюється це тим, що господарська діяльність пов'язана з необхідніс-тю використання різного роду позначень, які дають можливість роз-різняти як суб'єктів, так і результати їх діяльності. За допомогою торговельних марок відбувається зв'язок між виробником і спожива-чем, вони виступають невід'ємними елементами ринкових відносин та добросовісної конкуренції.
Паризька конвенція з охорони промислової власності передбачає правове регулювання товарного знака і знака обслуговування. Світо-ва практика для індивідуалізації учасників цивільного обороту, това-рів та послуг пішла по шляху використання обох зазначених об'єктів. Розмежування між ними проводиться за призначенням: товарні знаки відрізняють товари, а знаки обслуговування - послуги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Поняття товарних знаків, марок, емблем за законодавством України.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок