Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Проведення окремих слідчих дій при розслідуванні ухилень від сплати податків

Проведення окремих слідчих дій при розслідуванні ухилень від сплати податків

Назва:
Проведення окремих слідчих дій при розслідуванні ухилень від сплати податків
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,52 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
на тему:
“Проведення окремих слідчих дій
при розслідуванні ухилень від сплати податків”


ЗМІСТ
Стор.
Вступ 4
РОЗДІЛ 1. Слідчий як учасник кримінального процесу 5
РОЗДІЛ 2. Поняття і система слідчих дій 12
РОЗДІЛ 3. Проведення окремих слідчих дій при розслідуванні ухилень
від сплати податків 18
3.1. Допит 10
3.2. Виїмка та огляд документів 15
РОЗДІЛ 4. Використання спеціальних знань у справах про ухилення
від сплати податків 19
Висновок
Література


ВСТУП
Податкова система є одним з найважливіших елементів економіки України, її формування відбувається в умовах економічних перетворень, переходу до економіки ринкового типу.
Здійснення перешкод надходженням до бюджету ставить під загрозу фінансове забезпечення держави та знижує ефективність податкової політики. Аналіз статистичних даних показує, що за останні роки питома вага злочинів в сфері обчислення та сплати податків значно зросла.
Сучасний стан діяльності по боротьбі з ухиленням від сплати податків характеризується нестабільністю податкового законодавства, недостатнім професіоналізмом співробітників контролюючих органів, а також наявністю зловживань з їх боку. Вдосконалення діяльності органів попереднього слідства та дізнання в розслідуванні даної категорії злочинів слід розглядати як одну з найважливіших задач.
Діяльність органів попереднього слідства та дізнання в кримінальному судочинстві здійснюється в певній процесуальній формі, яка зобов'язує здійснювати слідчі дії в необхідній послідовності та з додержанням встановлених кримінально-процесуальним законодавством умов. Процесу розслідування злочинів у сфері оподаткування, поряд із загальними, властиві специфічні тактичні прийоми провадження слідчих дій. Перш за все це зумовлено видом цього злочину та обставинами його здійснення. Слід також зауважити, що певні слідчі дій не можуть бути застосовані при розслідуванні ухилень від сплати податків, зважаючи на особливості складу злочину, передбаченого ст. 212-2 ККУ. Слідчими мають бути взяті до уваги ті специфічні особливості, які притаманні данному виду злочинів. В запропонованій роботі розглядаються слідчі дії, які найбільш часто використовуються в практичній діяльності та особливості їх провадження.
РОЗДІЛ 1
СЛІДЧИЙ ЯК УЧАСНИК КРИМІНАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ
Слідчий — це особа, яка провадить попереднє, досудове слідство в кримінальних справах. Є слідчі прокуратури, органів внутрішніх справ, органів безпеки і податкової міліції. Обговорюється питання про створення єдиного слідчого апарату.
Нова Конституція України позбавила прокуратуру права провадити попереднє слідство (ст. 121), але п. 9 «Перехідних положень» передбачає, що прокуратура продовжує виконувати відповідно до чинних законів функцію попереднього слідства — до сформування системи досудового слідства і введення в дію законів, що регулюють її функціонування.
Слідчими прокуратури можуть призначатися громадяни України, які мають вищу юридичну освіту, необхідні ділові і моральні якості. Особи, які не мають досвіду практичної роботи за спеціальністю, проходять стажування строком до одного року. Не можуть бути прийняті на посаду слідчого прокуратури особи, які були засуджені за вчинення злочину, за винятком реабілітованих (ч. 1 і ст. 46 Закону про прокуратуру). Аналогічні вимоги ставляться і до слідчих органів внутрішніх справ, безпеки і податкової міліції.
У Генеральній прокуратурі України, прокуратурі Автономної Республіки Крим є старші слідчі і слідчі в особливо важливих справах. У прокуратурах областей, міст та інших прирівняних до них прокуратурах можуть бути слідчі в особливо важливих справах і старші слідчі, а в районних, міжрайонних, міських — старші слідчі і слідчі (ст. 17 Закону про прокуратуру).
Штатним розписом Головного слідчого управління (ГСУ) МВС України, слідчих управлінь (відділів) головних управлінь (управлінь) МВС України в Автономній Республіці Крим, областей, міст Києва і Севастополя, на транспорті передбачені посади: старших слідчих і слідчих в особливо важливих справах, старших слідчих, слідчих, помічників слідчих, а слідчих відділів управлінь МВС міст, слідчих відділень (груп) міськрайлінорганів — посади старших слідчих, слідчих, помічників слідчих.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Проведення окремих слідчих дій при розслідуванні ухилень від сплати податків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок