Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Дізнання і слідство як форми досудового розслідування

Дізнання і слідство як форми досудового розслідування

Назва:
Дізнання і слідство як форми досудового розслідування
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,88 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Дізнання і слідство як форми досудового розслідування
Курсова робота


ПЛАН
Вступ......................................................................................З
1. Загальна характеристика стадії досудового розслідування: ^ суть досудового розслідування;
> завдання досудового розслідування;
^ значення досудового розслідування.........................................................4
2. Дізнання як форма досудового розслідування.....................................11
2.1. Органи дізнання.........................................................................................14
2.2. Повноваження органів дізнання...............................................................16
3. Слідство як форма досудового розслідування........................................21
3.1. Органи досудового слідства.....................................................................23
3.2. Повноваження органів досудового слідства...........................................25
4. Проблемні питання досудового слідства та дізнання..........................29
Висновок...............................................................................................................32
Література.............................................................................................................34


Вступ
Згідно зі ст.З Конституції України „людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою цінністю.
Права і свободи людини та її гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави".
Ці вимоги Конституції України і кримінально-процесуального закону мають виконувати в своїй діяльності посадові особи, які здійснюють кримінально-процесуальне провадження по кримінальних справах.[1].
Роботу правоохоронних органів неможливо уявити без чітко визначеної законодавчої бази, яка регламентує ті чи інші аспекти їх діяльності. На сьогоднішній день, для вивчення і вдосконалення, дуже важливим і актуальним є інститут досудового розслідування. Адже саме на цій стадії кримінального процесу здійснюється основний масив діяльності органів дізнання і досудового слідства по встановленню обставин вчинення злочину, осіб, причетних до його вчинення, з припинення і запобігання вчинення злочинів.
Враховуючи важливість даного кримінально-процесуального інституту, як з теоретичної точки зору так і практичної, беручи до уваги, що досудове розслідування має ряд проблем, які необхідно проаналізувати, вивчити і вжити заходів по їх вирішенню, для написання курсової роботи я обрав саме цю тематику.
В даній роботі я зосередив свою увагу на таких питаннях, як суть, завдання, значення досудового розслідування, як стадії кримінального процесу; розкрив дві форми досудового розслідування, а саме: дізнання та слідство; проаналізував, які органи здійснюють досудове розслідування, їх повноваження і завдання; визначив коло основних проблем, які стоять перед органами дізнання та слідством на сучасному етапі розвитку української державності, а також способи і засоби щодо їх вирішення.
1. Загальна характеристика стадії досудового розслідування.
Правосуддя в Україні здійснюється виключно судами (ст. 124 Конституції України).[1]. Проте всебічність, повнота й об'єктивність розгляду кримінальної справи в суді та її вирішення потребують великої і кваліфікованої підготовчої роботи. Тому за законом (ст. 111 КПК) переважна більшість кримінальних справ повинна проходити стадію досудового слідства, винятком можуть бути лише справи приватного обвинувачення та справи з протокольною формою досудової підготовки матеріалів (ч. 1 ст. 27, ст. 425 КПК), в яких досудове слідство провадиться тільки у разі, якщо злочин вчинено неповнолітнім чи особою, яка через свої фізичні або психічні вади не може сама здійснювати своє право на захист, а також якщо це визнає за необхідне прокурор чи суд.
Стадія досудового слідства — це основана на законі і під наглядом прокурора діяльність слідчого і органу дізнання по збиранню і закріпленню доказів, всебічного дослідження злочинних дій, з метою розкриття злочинів, викриття винних, притягнення їх до відповідальності, вживанню заходів по попередженню і розкритті злочину, встановленню причин і умов вчиненню злочину, вжиття заходів по відшкодуванню шкоди завданої злочином.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Дізнання і слідство як форми досудового розслідування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок