Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Українська Гельсінська Спілка

Українська Гельсінська Спілка

Назва:
Українська Гельсінська Спілка
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
39,08 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.4


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Курсова робота
на тему: Українська Гельсінська Спілка


Зміст
Вступ
Розділ 1. Причини відновлення діяльності Української Гельсінської Спілки.
Розділ 2. Декларація принципів УГС.
Розділ 3. Історичне значення УГС.
Висновки
Список використаних джерел та літератури.
Додатки.
Вступ
Актуальність теми.У кінці 80-х – на початку 90-х років ХХ ст. відбулися грандіозні події, що змінили політичну карту Євразії та вплинули на подальший хід всесвітньої історії. Значною мірою натхненниками й реалізаторами тих перемін стали колишні політичні в’язні радянських концтаборів, які спрямували здобуті в „тюремних університетах” знання щодо ліквідації „імперії зла” – Радянського Союзу. В результаті впливу комплексу причин держава, що подавляла особисті й національні права своїх громадян, припинила своє існування, внаслідок чого постали нові державні утворення, змінилося співвідношення політичних сил у світі.
Для багатьох колишніх політв’язнів, як і для інших мешканців СРСР, крах цієї держави виявився несподівано швидким. Реформаторські заходи Горбачова більшість політв’язнів сприймали як спроби модернізувати, зміцнити імперію, за якими можна було очікувати чергові репресії виявлених «небезпечних» елементів. Тому нарощування власних сил для протидії радянському режимові здійснювали, щоб бути готовими до ймовірних ударів з боку влади. Враховуючи тодішній незадовільний рівень національної свідомості значної частини українців, наявність достатньої сили з боку правлячої компартії для придушення невдоволення з боку опозиції, будителі національної свідомості постійно балансували на грані можливого і дозволеного, намагаючись збільшити силу свого авторитету.
Першою українською організацією, що акумулювала і спрямовувала боротьбу не лише за національно-культурні, економічні, а й за політичні права українського народу, стала Українська гельсінська спілка (далі – УГС), створена 7 липня 1988 р.
Об’єктом вивчення у даній курсові роботі є діяльність Української Гельсінської Спілки та її значення для Українського народу.
Предметом дослідження постають основні тенденції відновлення УГС та її програмові вимоги.
Мета дослідження – вивчення діяльності УГС В Україні у 1988-1990 рр., Всебічний та цілісний аналіз чинників її діяльності.
Досягнення поставлених завдань пов’язано з вирішенням наступних питань :
- на основі опублікованих джерел та наукової літератури висвітлити процес відновлення діяльності УГС;
- проаналізувати декларацію принципів Спілки;
- визначити історичне значення для України.
Хронологічні межі роботи охоплюють період 1987-1990 рр.
Джерельна база даної проблематики досить широка її дослідженням займалося багато дослідників Ю.Крикуч «Нариси історії УГС-УРП.Ч.1» де подані основні моменти відновлення Спілки,важливими є праці І.Кривдін «Гельсінський рух та його вплив на політичні процеси в Україні( 1976- поч.. 1990-х рр.)»,де показано вплив Української Гельсінської Спілки на долю Українського народу.З числа загальних робіт,що розкривають історичні події означеного періоду і, хочаб опосередковано, висвітлюють діяльність УГС,можна назвати праці О. Бойка, О. Гараня, А. Слюсаренка та М. Томенка, А .Русначенка. Найновішою, присвяченою дослідженню проблем консолідації української нації в статутних документах загальноукраїнських громадських організацій (а УГС серед них, без сумніву,належало провідне місце), є стаття О. Горбачової. Вагомим джерелом ,що висвітлює діяльність даної організації, є документи, Української Гельсінської Спілки.
Методологічна база роботи будується на принципі історизму та об’єктивності, методах аналізу,синтезу, ретроспекції.
Практичне значення результатів дослідження полягає у можливості їх використання у підготовці до семінарських занять, лекцій, доповідей.
Структура роботи збудована за проблемним принципом і складається з вступу, трьох розділів, висновків,списку використаних джерелах літератури та додатків.
Розділ 1. Причини відновлення діяльності Української Гельсінської Спілки
Українська Гельсінська Спілка, як федеративне об’єднання самоврядовчих правозахисних груп і організацій в областях, районах, містах України та за її межами, створюється на базі Української Гельсінської групи [2,c.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Курсова робота на тему: Українська Гельсінська Спілка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок