Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності.

Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності.

Назва:
Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,49 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності.


ПЛАН
ВСТУП с. 3
РОЗДІЛ 1. КРИМІНАЛІСТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЗЛОЧИНІВ ПРОТИ СТАТЕВОЇ СВОБОДИ ТА СТАТЕВОЇ НЕДОТОРКАНОСТІ ОСОБИ с. 5
РОЗДІЛ 2. ПОЧАТКОВИЙ ЕТАП РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ ПРОТИ СТАТЕВОЇ СВОБОДИ ТА СТАТЕВОЇ НЕДОТОРКАНОСТІ ОСОБИ с. 11
РОЗДІЛ 3. НАСТУПНИЙ ЕТАП РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ ПРОТИ СТАТЕВОЇ СВОБОДИ ТА СТАТЕВОЇ НЕДОТОРКАНОСТІ ОСОБИ с. 18
РОЗДІЛ 4. ОСОБЛИВОСТІ ТАКТИКИ ПРОВЕДЕННЯ ОКРЕМИХ СЛІДЧИХ ДІЙ с. 21
4.1. Особливості допиту потерпілого с. 21
4.2. Тактика інших слідчих дій с. 23
4.3. Призначення та проведення експертиз с. 25
РОЗДІЛ 5. ПРОФІЛАКТИЧНІ ДІЇ СЛІДЧОГО ПРИ РОЗСЛІДУВАННІ ЗЛОЧИНІВ ПРОТИ СТАТЕВОЇ СВОБОДИ ТА СТАТЕВОЇ НЕДОТОРКАНОСТІ ОСОБИ с. 28
ВИСНОВОК с. 29
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ с. 31


ВСТУП
В сучасних умовах головною задачею криміналістичної науки та практики розкриття та розслідування злочинів є озброєння правоохоронних органів держави дієвими засобами і методами боротьби із злочинністю і ліквідація причин, що породжують її. При цьому на загальному фоні посилення боротьби зі злочинністю кримінально-процесуальне законодавство повинне зберігати вихідні тенденції розвитку судової, прокурорської і слідчої практики, пов'язані з демократизацією і гуманізацією кримінального судочинства, - посиленням гарантій, прав, законних інтересів і свобод особи, підвищенням ролі і незалежності суду при здійсненні правосуддя, розширенням і зміцненням інституту захисту по кримінальних справах, кореним поліпшенням прокурорської і слідчої роботи, створенням гарантій законності і справедливості процесуальних рішень.
Криміногенна обстановка в Україні продовжує залишатися достатньо складною. Такі суспільно-небезпечні діяння, як злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи, в більшості випадків скоюються в умовах неочевидності. Певні труднощі викликає доказування події даного різновиду злочинів, винності особи в їх вчиненні, обставин, які впливають на ступінь і характер відповідальності обвинуваченого і характеризують його особу, а також встановлення причин і умов, які сприяли вчиненню злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи.
На ґрунті злочинів проти статевої свободи та недоторканності осіб заподіюється моральна шкода не тільки потерпілому, але й суспільству в цілому. Ступінь суспільної небезпеки цих злочинів підвищується, коли вони скоюються групою осіб. Прояви статевого насильства негативно впливають на молодь, набувають великого резонансу в суспільній свідомості.
Враховуючи зазначене, особливо актуальним є дослідження поняття та змісту криміналістичної характеристики даного різновиду злочинів, аналіз обставин, що підлягають доказуванню, типові слідчі ситуації та версії, особливості порушення кримін6альної справи, невідкладні слідчі дії та оперативно-розшукові заходи та особливості призначення та проведення окремих видів експертиз.


РОЗДІЛ 1
КРИМІНАЛІСТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЗЛОЧИНІВ ПРОТИ СТАТЕВОЇ СВОБОДИ ТА СТАТЕВОЇ НЕДОТОРКАНОСТІ ОСОБИ
Зґвалтування, тобто статеві зносини із застосуванням фізичного насильства, погрози або з використанням безпорадного стану потерпілої, відповідальність за вчинення якого передбачена ст. 152 КК, є найбільш тяжким злочином проти статевої свободи жінки [15].
Специфіка розслідування цих злочинів обумовлюється їх характером, необхідністю детального вивчення не тільки обставин самої події і особи потерпілої, підозрюваних (обвинувачених), а й різноманітних сторін їх особистого життя, у тому числі інтимного. Складність розслідування злочинів, передбачених ст. 152 КК, полягає передусім у тому, що потерпіла, як правило, не хоче розголошення зґвалтування, яке мало місце, і в зв'язку з цим нерідко висуває клопотання про зберігання таємниці самої події від близьких та інших осіб (подруг, товаришів по роботі, членів родини).
Таке клопотання, іноді досить обґрунтоване, ускладнює в цілому процес розслідування. Складність розслідування цих злочинів обумовлюється й тим, що потерпіла, як правило, психологічно не підготовлена до викладення подробиць зґвалтування, на її поведінку часто впливають такі чинники, як сором, страх, що в свою чергу потребує особливого підходу до встановлення психологічного контакту між нею і слідчим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок