Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Джерела цивільно-процесуального права

Джерела цивільно-процесуального права

Назва:
Джерела цивільно-процесуального права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,22 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота
На тему:
«Джерела цивільно-процесуального права»


Зміст.
Вступ.
Розділ 1. Характеристика нормативно-правових актів, як джерел права.
Розділ 2. Види джерел цивільно-процесуального права:
2.1. Конституція, як основне джерело права.
2.2. Цивільно-процесуальний кодекс.
2.3. Закони та підзаконні нормативно-правові акти.
Розділ 3. Роль постанов Пленуму Верховного Суду України в практиці цивільного судочинства.
Висновок.
Список використаної літератури.
Вступ.
Дослідження джерел права має велике значення, оскільки джерела цивільно-процесуального права становлять матеріальну форму вираження норм цивільно-процесуального права. З розвитком суспільних відносин коло таких джерел зростає, тому знання їх є досить важливим.
Мета курсової роботи становить сукупність завдань, які покликані визначити сутність джерел цивільно-процесуального права, провести між ними різницю, охарактеризувати Конституцію України, закони, закони, міжнародні договори, підзаконні нормативно-правові акти, як джерела цивільно-процесуального права.
Система джерел цивільного процесуального права включає в себе досить широке коло нормативно-правових актів, а зокрема: Конституція України, Цивільно-процесуальний кодекс України, а також закони України «Про судоустрій України», «Про державну виконавчу службу», «Про виконавче провадження», «Про судову експертизу», «Про міжнародне приватне право», і інші. Саме їх характеристика становить основу курсової роботи.
Точне і неухильне додержання судами України норм процесуального законодавства при розгляді цивільних справ по першій інстанції є неодмінною умовою здійснення завдань цивільного судочинства - забезпечити їх правильне, справедливе і швидке вирішення з метою захисту прав і законних інтересів громадян, охорони суспільного ладу й державності України, прав та законних інтересів, підприємств, установ, організацій, дальшого зміцнення законності і правопорядку, запобігання правопорушенням та виховання громадян у дусі неухильного виконання законів і поважання прав і свобод, честі й гідності інших людей. Саме тому важливе значення при визначенні джерел цивільно-процесуального права мають Постанови Пленуму ВСУ, які не містять у собі норм права, проте визначають як саме суди мають застосовувати останні (правильно, однаково), з метою додержання законності і забезпечення розвитку правової держави в Україні.
Розділ 1. Характеристика нормативно-правових актів, як джерел права.
Нормативний правовий акт — це офіційний документ, прийнятий компетентними суб'єктами правотворчості у визначених законом порядку і формі, який містить норми права.
Стаття 8 Конституції України закріплює положення про те, що закони та інші нормативні правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Конституція як акт найвищої юридичної сили є юридичною базою решти законів. Усе ж, що суперечить Конституції або не відповідає їй, вважається незаконним.[1]
Норми Конституції України є нормами прямої дії. Всі органи, посадові особи і громадяни при розв'язанні правових спорів і конкретних справ можуть посилатись на норми Конституції. Допускається постанова судових рішень на основі безпосереднього застосування норм Конституції.
Конституція — акт установчого характеру, який закріплює загальні засади громадянського суспільства і держави, основи правової системи, правового статусу громадян, державно-територіального устрою, організації органів державної влади і місцевого самоврядування. Конституція — нормативний акт, що має виняткові властивості, вона засновується на загальнолюдських цінностях, виступає гарантом демократії, свободи, справедливості. Це стабільний правовий акт тривалої і постійної дії. Охорона Конституції України забезпечується спеціальним органом — Конституційним Судом України.
Закони поділяються на окремі види за різними критеріями. Зокрема, це такі:
- конституційні закони — органічно поєднані а Основним Законом нормативні акти, які приймаються в порядку, передбаченому розділом ХVІ Конституції України, або якими вноситься зміни чи доповнення до Конституції;
- звичайні закони — нормативні акти, які приймаються на основі і на виконання Конституції і визначають основи правового регулювання суспільних відносин у певній сфері (наприклад, Закон України «Про виконавче провадження»).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Джерела цивільно-процесуального права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок