Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> “Неповнолітні як суб’єкт кримінально-правових відносин”

“Неповнолітні як суб’єкт кримінально-правових відносин”

Назва:
“Неповнолітні як суб’єкт кримінально-правових відносин”
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,39 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота на тему:
“Неповнолітні як суб’єкт кримінально-правових відносин”


План
Вступ
Розділ І. Неповнолітні у кримінально-правових відносинах: історія та світовий досвід
Розділ ІІ. Особливий статус неповнолітніх у кримінально-правових відносинах
Розділ ІІІ. Особливості кримінальної відповідальності і покарання неповнолітніх
3.1 Притягнення до кримінальної відповідальності
3.2 Призначення покарання та його види
3.3 Звільнення від кримінальної відповідальності і покарання та його відбування
3.4 Погашення і зняття судимості
Висновки
Список використаних джерел


Вступ
Загалом неповнолітніми вважаються особи віком 14-18 років. Коли ж мова іде про кримінальну відповідальність і покарання, то до уваги беруться насамперед ті неповнолітні, які досягли віку кримінальної відповідальності і можуть бути суб’єктом
Злочину. Тобто це осудні особи, які досягли 16-річного віку, а у ряді випадків – 14-річного. Яким не виповнилося 18 років.
Зважаючи на біологічні, психологічні і соціальні особливості неповнолітніх кримінальне право та законодавство сприяють максимальній кримінально-правовій охороні їх та врахуванню відповідних особливостей у кримінально-правових відносинах. Проте у зв’язку із ігноруванням прогресивних досягненні напрацювань у галузі теорії кримінального права національним кримінальним законодавством, невикористанням ним норм міжнародного права, а також деякий неузгодженостями поглядів у кримінальному праві, колізіями у Загальній та Особливій частинах КК України, проблемами на практиці, залишається безліч нерозв’язаних питань у сфері кримінально-правових відносин, що стосуються неповнолітніх.
Тому метою курсової роботи стало визначення статусу неповнолітніх у відповідних відносинах, а також виявлення основних досягнень та опущень у цій сфері щодо національного та світового досвіду з екскурсом у історію питання кримінальної відповідальності і покарання неповнолітніх.
Відповідно до поставленої мети завданнями курсової роботи є:
визначення основних тенденцій у світовій практиці та історії права України щодо неповнолітніх у кримінально-правових відносинах;
визначення місця неповнолітніх серед елементів складу злочину;
аналіз напрацювань щодо віку кримінальної відповідальності;
врахування особливостей, визначених кримінальним законодавством при вирішенні питань щодо кримінальної відповідальності і покарання неповнолітніх;
визначення проблем практичної реалізації діючих нормативних положень, а також співвідношення теорії кримінальної узгодженості у відповідній сфері;
розробка рекомендацій і пропозицій з вирішення вище зазначених проблем.
Відповідно до поставлених завдань визначена структура роботи, яка складається із вступу, висновків і трьох розділів, обсягом сторінок та списку 30 джерел.


Неповнолітні у кримінально-правових відносинах: історія та світовий досвід
Згідно і Декларацією про права дитини дитина внаслідок її фізичної і розумової незрілості потребує спеціальної охорони і піклування [1, с. 38]. Особливо це стосується дітей ,які потрапили у сферу злочинності. Оскільки, на жаль, рівень криміналізації у підлітковому середовищі залишається високим [2, с. 13]. З огляду на це виникає необхідність у вироблені спеціального підходу при вирішенні питань щодо притягнення і звільнення неповнолітніх від кримінальної відповідальності. Виходячи із вище зазначеного, КК України від 5 квітня 2001 року у розділі XV і визначив особливості кримінальної відповідальності і покарання неповнолітніх. Проте відповідний інститут кримінального права пройшов довгий історичний шлях у своєму становленні. Починаючи із XVII ст., коли згідно із Соборним Уложенієм 1649 р. до кримінальної відповідальності притягалися особи при досягненні 7-літнього віку і при цьому до них можна було застосувати страту за такий вид злочину, як убивство. У 1966 році це положення було скасовано, відповідно і страта перестала застосовуватися до цих осіб. З цього часу за звичаєм суб’єктом злочину могла бути особа будь-якого стану, яка досягла 16- річного віку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: “Неповнолітні як суб’єкт кримінально-правових відносин”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок