Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем

Викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем

Назва:
Викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,75 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота на тему:
“Викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем”
ПЛАН
Вступ
Актуальність. Актуальність проблем боротьби з викраденням, привласненням вимаганням вогнепальної зброї, вибухових речовин і вибухових пристроїв для органів внутрішніх справ обумовлена насамперед тим, що навіть при відносно невеликих кількісних показниках ці злочини, спричинюють самі по собі значний збиток державі, несуть у собі одночасно велику потенційну погрозу громадській безпеці.
Об’єкт дослідження. Викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становщем (ст. 262 КК України) відноситься до злочинів, які направлені проти громадської безпеки.
Родовий об’єкт злочинів – громадська безпека. Громадська безпека як соціальна цінність, що перебуває під охороною закону, означає такий стан суспільних відносин, який характеризується відсутністю небезпеки для людей і матеріальних цінностей при поводженні з джерелами загальної небезпеки, здійсненні робіт підвищеної небезпечності.
Джерелами загальної (підвищеної) небезпеки є вибухові речовини, різні види зброї, бойові припаси. Неналежне поводження з цими предметами, порушення правил поводження з ними може викликати може викликати руйнування, спричинити шкоду особистим благам невизначеного кола людей – їх життю та здоров’ю, а також майну.
Більшість статей, що передбачають відповідальність за злочини проти громадської безпеки, мають бланкетні диспозиції для застосування яких необхідно звертатися до інших нормативних актів (законів, положень, правил, інструкцій тощо).
Злочини проти громадської безпеки у своїй більшості – це злочини з матеріальним складом. Їх об’єктивна сторона включає не лише дію чи бездіяльність, а й настання передбачених законом наслідків.
Суб’єктом злочинів проти громадської безпеки є, як правило, особа, якій на момент вчинення злочину 16 років.
Отже, злочини проти громадської безпеки – це суспільно небезпечні винні кримінально карані посягання на цю соціальну цінність, що виявляються в неналежному поводженні з джерелами загальної небезпеки .
У даній роботі ми розглянемо такий злочин проти громадської безпеки як незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами. Щоб краще зрозуміти склад цього злочину ми також розглянемо загальні поняття правопорушень та види правопорушень.
Джерела. Під час написання курсової роботи використані нормативні акти України, відповідні Постанови Пленуму Верховного Суду України, матеріали практики застосування кримінального закону, наукові роботи, монографії вітчизняних та зарубіжних фахівців у галузі кримінального права.
1. Поняття злочину у кримінальному праві
Люди в своїй діяльності здебільшого діють відповідно до норм закону. Поведінку, яка відповідає нормам закону, називають правомірною, тобто людина виконує все, що зобов’язана робити, і не робить того, що заборонено законом. На жаль, є й інші випадки.
Різновидність соціальних відхилень, яка зв’язана з відступленням від цілей, принципів права, може бути об’єднана поняттям протиправної поведінки.
Протиправна поведінка як вид правової поведінки є антиподом правомірної поведінки. Насамперед, слід зазначити, що протиправна поведінка здійснюється у сфері права, але, на відміну від правомірної поведінки, вона є не формою свободи, а формою несвободи чи свавілля. Протиправна поведінка, оскільки вона має антиправову природу, входить до механізму правового регулюван- ня тільки як юридичний факт, тобто як конкретна обставина. Під протиправною поведінкою розуміють поведінку людини, направлену проти інтересів суспільства в цілому, окремих його груп, конкретних людей, контролюючих його свідомістю і волею.
Протиправною поведінкою вважають поведінку, що характеризується порушенням норм права.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок