Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Держава і право

Держава і право

Назва:
Держава і право
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,34 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Право – це система загальнообов”язкових правил поведінки, які встановлені або санкціоновані державою і забезпечуються всіма доступним
и їй примусовими заходами


Держава і право


План


Вступ
Актуальність теми дослідження. Право як категорія філософії і теорії, котра наповнена реальним змістом, виконує інструментальну роль. Можна вести довгу дискусію про те, що є право, яку реальність воно відображує, можна по різному переосмислювати походження права, розходитись в думках на сутність і призначення права, але якщо питання ставиться в практичній плоскості, потрібно шукати єдину точку відліку, єдиний погляд, єдину позицію. Справді, якщо юрист – практик звертається до права для винесення правильного рішення, якщо право дозволяє виявити та спільно вимірити дії громадян та посадових осіб, якщо це спільний масштаб поведінки, то повинна бути повна спільна точка опору хоча б в одному – до яких джерел потрібно звертатись, з яких джерел потрібно брати рішення.
Право втратило б свою цінність, перестало б виконувати свою роль по стабілізації та впорядкуванню суспільних зв’язків, якби розумілись всіма по різному.
Тому знайти точку відліку теорії права, а отже усіх правових наук є необхідною (але не достатньою) умовою, для вивчення юриспруденції.
Об'єкт дослідження – юриспруденція, її основні – базові положення, що стосуються поняття права, держави.
Предмет дослідження – право і держава взагалі, та їх обов’язкові характеристики: ознаки, принципи, зв’язок права з державою, їх розвиток у історичному ракурсі.
Мета роботи – з’ясувати співвідношення права і держави. Вивести із цього основні ознаки права, паралельно роблячи аналіз головних конкуруючих класифікацій. Виявити принципи права, які є необхідною (але не достатньою) вимогою для правової держави. Підтвердити цей зв’язок теоретичними викладками.
Метод дослідження – Теоретико-методологічною основою дослідження є система взаємодоповнюючих філософських, загальнонаукових та спеціальних методів, призначених для отримання достовірних об’єктивних результатів.
Методологічною базою дослідження є комплекс методів збирання, аналізу та обробки фактологічної та емпіричної інформації, серед яких: методи загальнонаукового, системно-теоретичного, експериментального дослідження, порівняльно-ретроспективного, структурно-функціонального та конкретно-історичного аналізу зарубіжних і вітчизняних джерел щодо права взагалі, та його обов’язкових характеристик: ознак, принципів, зв’язку права з іншими суспільними явищами.
За результатами дослідження сформульовані концептуальні у теоретичному плані і важливі для теорії права положення і висновки, які запропоновані особисто і виносяться на захист.
Сформульовані в дослідженні як теоретичні, так і практичні результати, висновки, пропозиції та рекомендації можуть бути використані в:
науково-дослідних цілях – для подальших наукових розробок у зазначеній сфері;
навчальному процесі – під час написання узагальнюючих досліджень у роботах, перш за все, з теорії права, з теорії держави і права, під час підготовки навчальних посібників, у лекційних курсах, для розробки спецкурсів.


1.Поняття та основні ознаки права
1.1. Поняття права
Право – це система загальнообов’язкових правил поведінки, які встановлені або санкціоновані державою і забезпечуються всіма доступними їй примусовими заходами.
Кожне право як елемент правової системи, складається з багатьох правових норм. Аби вірно вибрати ту чи іншу норму, треба знати, що вони об’єднуються не за випадковими ознаками, – між ними існують конкретна схожість і відмінності. Завдяки цій об’єктивній обумовленості й характерним ознакам схожості та відмінностей між правовими нормами все право можна подати як визначену систему.
Воно є системою правил загального характеру. Це означає, що право має соціальне призначення з регулювання поведінки не якоїсь конкретної особи, а будь-кого, хто виступає у ті відносини, що ним регулюються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Держава і право

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок