Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Організація роботи по пред'явленню претензій

Організація роботи по пред'явленню претензій

Назва:
Організація роботи по пред'явленню претензій
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,08 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
План
Вступ.
1. Організація роботи по пред'явленню претензій.
2. Розробка юридичною службою наказів, інструкцій по претензійній роботі, типових видів претензій.
3. Забезпечення встановлених строків пред'явлення та розгляду претензій.
Висновки.
Список використаної літератури.
Вступ.
Однією з необхідних умов успішного функціонування всіх елементів створюваного в Україні ринкового механізму є законність і дисципліна в діяльності суб'єктів господарювання. Відбувається докорінне реформування всіх економічних інститутів і відповідно до цього йде трансформація правосвідомості керівників підприємств різних форм власності, усіх підприємців. Адже багато з них ще не повністю звільнилися від старих звичок, не навчилися дотримуватися господарської дисципліни. Нерідко зустрічаються підприємці, які використовують найменшу можливість для зволікання з розрахунками, а якщо вдасться, то й взагалі не розраховуються з партнером, затримують постачання продукції тощо.
Наслідком як умисної, так і вимушеної несплати боргів суб'єктами підприємництва є господарські зіткнення, конфлікти і суперечності між цими суб'єктами стосовно їхніх прав і обов'язків. Такі суперечності в господарських відносинах називаються господарськими спорами.
Правовим механізмом, який сьогодні дозволяє певною мірою налаштовувати суб'єктів господарської діяльності на своєчасне й належне виконання договірних зобов'язань, є передбачена ГПК України можливість досудового врегулювання окремих категорій господарських спорів. Сторони застосовують заходи досудового врегулювання господарського спору у випадках, передбачених законодавством України, а також за домовленістю між собою, якщо це обумовлено договором.
Метою досудового врегулювання господарських спорів є усунення або запобігання негативному впливу на господарську діяльність із боку контрагентів. Добровільне задоволення претензійних вимог забезпечує найбільш швидке відновлення порушених прав кредитора. І в цьому полягає позитивний аспект досудового порядку врегулювання спорів. Такий порядок є позитивним і для добросовісного боржника, оскільки позбавляє його від додаткових витрат на судові видатки.
Завданнями досудового врегулювання господарських спорів є:*
відновлення порушених прав і захист законних інтересів організацій;*
виявлення причин та умов невиконання договірних зобов'язань;*
попередження порушень планової і договірної дисципліни, чинного законодавства;*
поліпшення економічних показників господарської діяльності організацій;*
відшкодування за рахунок винних збитків, заподіяних організації.
Досудове врегулювання господарських спорів є одним зі спірних положень сучасного українського господарського процесу. Дискусія про необхідність існування цього інституту триває довгий час, що вказує на неоднозначність і складність даного питання. Цілком природно, що сторони господарського конфлікту повинні самостійно вжити всіх можливих заходів для мирного розв'язання спору, що виник, і лише потім звертатися до суду. З іншого боку, існування подібного бар'єру є, по суті, обмеженням права на судовий захист. Але, незважаючи на існуючі в юридичній літературі дискусії з приводу доцільності існування інституту досудового врегулювання господарських спорів, і опоненти, і прихильники цієї точку зору вказують на економію часу1.
Існування в господарському процесуальному праві інституту досудового врегулювання окремих категорій спорів забезпечує:*
більш швидке відновлення порушених прав і законних інтересів суб'єктів господарювання;*
розвиток між підприємствами, організаціями відносин співробітництва при виконанні договірних зобов'язань;
___________________
1 Арбитражиий процесс в СССР / Под ред. А.О. Добровольското - М., 1983. - С. 68.; Арбитражиьій процесе / Под ред. М.К.Треушникова. - М, 1993. - С. 44.; Витрянский В. В. Порядок предьявления иска в арбитражньїй суд // Советская юстиция, - 1992. - №19-20. - С. 26.; Гапеев В.Н. Правосудие и арбитраж. - Ростов-на-Дону, 1987. - С. 57., Каллистратова Р.Ф. Разрешение споров в государственном арбитраже.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Організація роботи по пред'явленню претензій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок