Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Захист прав споживачів за договором купівлі-продажу

Захист прав споживачів за договором купівлі-продажу

Назва:
Захист прав споживачів за договором купівлі-продажу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,62 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота
на тему:
“Захист прав споживачів за договором купівлі-продажу”


План
Вступ | 3
Розділ І Поняття та зміст договору купівлі-продажу | 6
Форма договору купівля-продажу | 11
Ціна і якість товару за договором купівлі-продажу | 13
Розділ ІІ. Права споживачів за договором купівлі-продажу | 18
2.1. Державний захист прав споживачів | 21
2.2. Право споживача у разі придбання ним товару неналежної якості. | 27
2.3. Способи і порядок відновлення порушених прав споживачів, які придбали товар неналежної якості. | 35
2.4 Способи і порядок відновлення порушених прав споживачів, які придбали товар неналежної якості. | 39
Висновки | 44
Список використаної літератури | 46


Вступ
Серед основних проблем національного відродження та сучасного соціального розвитку України проблема забезпечення споживання населенням якісних життєвих благ є однією з найголовніших і найгостріших. Їх практичне розв’язання багато в чому визначає внутрішню і зовнішню незалежність країни, сприяє зростанню рівня добробуту її громадян та зміцненню національної безпеки.
Об’єктом дослідження даної роботи є відносини які виникають у сфері захисту прав споживачів за договором купівлі-продажу, за яких кожен громадянин реалізує своє право на споживання якісної, нешкідливої для життя та здоров’я продукції. На сьогодні договір купівлі-продажу ми спостерігаємо кожен день, у різних сферах нашого життя, соціальних, економічних, побутових, розважальних. За допомогою цього договору споживач задовольняє всі свої потреби.
Предметом виступають поняття прав споживачів, права і обов’язки сторін договору купівлі-продажу, що виникають при його укладанні, метою забезпечення належної реалізації прав споживачів, способи їх захисту.
Нашою метою є дати визначення договору купівлі-продажу, та поняття захисту прав споживачів за договором купівлі-продажу, розкрити зміст та юридичну природу даного явища, визначити його значення в житті суспільства. Ми маємо на меті відобразити практичне застосування договору і забезпечення споживчого захисту споживачів.
Нашим завданням є якнайглибше дослідити чому таке велике значення надається визначенню якості товару (робіт, послуг) коли йдеться про захист прав споживачів, яке значення має таки захист і як він здійснюється, на кого покладені функції державного захисту прав споживачів в Україні.
Досвід найбільш розвинених країн світу свідчить про те, що цивілізовані відносини між виробником і споживачем повинні ґрунтуватися на досконалих правових засадах. На сьогоднішній день в Україні у зв’язку з розвитком ринкових відносин це питання набуває все більшого значення, про що свідчить розробка нових способів оперативного захисту прав споживачів в чому і полягає актуальність даної теми.
Таким чином захист прав споживачів за договором купівлі-продажу відіграє важливу роль у соціально-економічному розвитку нашої держави.


Розділ І Поняття та зміст договору купівлі-продажу
Одним з найбільш розповсюджених договорів, що укладаються як громадянами, так і юридичними особами, є договір щодо відчуження майна – договір купівлі-продажу.
Договір купівлі-продажу – це угода за якою одна сторона (продавець) передає або зобов’язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов’язується прийняти майно (товар) і оплатити за нього певну грошову суму.
Правове регулювання договору купівлі-продажу встановлюється главою 54 ЦК України та іншими нормативними актами. Так, порядок продажу майна у процесі приватизації державного і комунального майна регулюється законом України “Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)”. Особливості проведення аукціонів продажу застосованого майна регулюються Положенням про порядок проведення аукціонів (публічних торгів) реалізації застосованого майна, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 1997р. №1448.
УК України виділяє такі види договорів купівлі-продажу: звичайний договір купівлі-продажу, договір купівлі-продажу у роздрібній торгівлі, поставку, контрактацію сільськогосподарської продукції, постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Захист прав споживачів за договором купівлі-продажу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок