Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Провадження за зверненнями громадян

Провадження за зверненнями громадян

Назва:
Провадження за зверненнями громадян
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,62 KB
Завантажень:
521
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота
На тему:
Провадження за зверненнями громадян
Вступ.
Актуальність , теми Провадження за зверненнями громадян полягає у тому , що звернення громадян є необхідним елементом побудови демократичної з громадянським суспільством , тобто таким суспільством яке брало би активну участь в управлінні державними справами , шляхом звернення з порадами , рекомендаціями щодо вдосконалення правової основи та організації діяльності органів управління , умов життя громадян , забезпечення законності в органах державної влади , місцевого самоврядування , підприємств , установ , організацій незалежно від форми власності , в засобах масової інформації .
Звернення громадян в державні органи є одним із демократичних інститутів в які громадяни звертаються з вимогою щодо поновлення прав і захисту законних інтересів , порушених діями ( бездіяльністю ) , рішеннями державних органів , органів місцевого самоврядування , обєднань громадян . посадових осіб .
 
Обєктом , провадження за зверненнями громадян виступають суспільні відносини , що виникають в процесі реалізації громадянами свого права на звернення , наданого їм Конституцією України та регламентовано ЗУ Про звернення громадян , Інструкцією про порядок розгляду пропозицій , заяв , скарг і організації особистого прийому в органах внутрішніх справ , вищих навчальних закладах освіти , установах , організаціях і на підприємствах системи МВС України , указом президента України Про заходи щодо забезпечення конституційних прав громадян на звернення , та низкою інших підзаконних нормативно-правових актів .
Предметом : виступають провадження за окремими видами звернень громадян : пропозиціями ( зауваженнями ) - це звернення в якому висвітлюються думки у вигляді порад , рекомендацій щодо правової основи та організації діяльності органів управління , умов життя громадян , забезпечення законності ; заявами ( клопотаннями ) – це звернення в якому викладаються прохання щодо сприяння у реалізації своїх прав та інтересів, повідомлення про порушення чинного законодавства , повідомлення про недоліки в діяльності посадових осіб ; скаргами – це звернення з вимогою щодо поновлення прав і захисту законних інтересів громадян , порушених діями ( бездіяльністю ) , рішеннями державних органів та посадових осіб .
 
Структурно курсова робота складається зі вступу , трьох розділів , висновків та списку використаних джерел .
 
 
Розділ1.Правове регулювання звернень громадян.
1.1.Поняття звернень громадян.
Громадяни УкраЇни мають право
 


1.2. Види звернень громадян.
У законодавстві України звернення громадян класифі-куються за такими критеріями:
по-перше, залежно від кількісного складу суб'єктів звернень (ст. 40 Конституції);
по-друге, залежно від форми звернення (ст. 40 Конституції і ст. З За-кону України «Про звернення громадян»);
по-третє, залежно від змісту звернення (ст. З Закону України «Про звернення громадян»).
За кількісним складом суб'єктів звернення поділяють на: а) індивіду-альні та б) колективні.
Залежно від форми звернення поділяють на: а) письмові та б) усні. При цьому законодавець конкретизує сутність письмового й усного звер-нення (ст. 5 Закону України «Про звернення громадян»).
Письмовим є звернення, яке надіслане поштою або передано до відпо-відної установи. Така передача може бути здійснена громадянином як особисто, так і через уповноважену ним особу1. Письмове звернення має бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.
Усним є звернення, що викладено громадянином на особистому прийомі у відповідному органі та записано посадовою особою.
Залежно від змісту звернення поділяються на: а) пропозиції (заува-ження), б) заяви (клопотання) та в) скарги.
Пропозиція (зауваження) — це звернення, в якому висловлюються думки у вигляді порад, рекомендацій щодо вдосконалення правової осно-ви та організації діяльності органів управління, умов життя громадян, за-безпечення законності тощо.
Заява (клопотання2) — це звернення громадян у якому викладають-ся: а) прохання щодо сприяння у реалізації своїх прав та інтересів; б) прохання у письмовій формі щодо визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод (клопотання); в) повідомлення про порушення чинного законодавства, г) повідомлення про недоліки в діяльності під-приємств, установ, організацій, посадових осіб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Провадження за зверненнями громадян

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок