Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правові основи функціонування трубопровідного транспорту

Правові основи функціонування трубопровідного транспорту

Назва:
Правові основи функціонування трубопровідного транспорту
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
10,16 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Курсова робота
з дисципліни „Транспортне право”
на тему:
Правові основи функціонування трубопровідного транспорту
 


Зміст
Вступ
Трубопровідний транспорт: поняття , структура системи та види.
основні принципи державної політики у сфері трубопровідного транспорту;
Суб’єкти управління та контроль у сфері трубопровідного транспорту.
Відповідальність за порушення законодавства про трубопровідний транспорт.
відшкодування шкоди та витрат;
Висновок
Використана література
Вступ
Об'єктивні умови трансформаційних процесів у розвитку України зумовлюють її націленість на динамічне входження у світову економічну систему і насамперед — в економічну інтеграцію з провідними західноєвропейськими державами. Цей процес, безумовно, приведе до зростання товарообмінних операцій між співпрацюючими сторонами. З іншого боку, геостратегічне розміщення України дає змогу їй бути вигідним мостом для транзитних перевезень різноманітних товарів, паливних матеріалів і пасажирів між державами Європи, Азії і Близького Сходу. Однією з визначальних систем, які забезпечують вантажні та пасажирські перевезення територією України, є транспортна система, до якої в ринкових умовах ставляться високі вимоги щодо якості, регулярності і надійності транспортних зв'язків, збереження вантажів і безпеки перевезень пасажирів, швидкості і вартості доставки. Відповідно до цього стан транспортних комунікацій України має відповідати потребам європейської інтеграції.
На сьогоднішній день не існує жодної ділянки суспільного життя, яка б так чи інакше не була пов'язана з процесом транспортування. До цього процесу прямо чи опосередковано залучаються відповідні засоби, методи, форми, принципи та правила поведінки, які породжують транспортні суспільні відносини. Для того щоб набути визначеного змісту, ці відно-сини потрібно врегулювати. Одним з основних напрямів вре-гулювання транспортних суспільних відносин є вплив на них норм права.
Значення і роль транспорту закріплено ст. 1 Закону України „Про транспорт” від 10 листопада 1994 р., в якій ви-значається, що транспорт є однією з найважливіших галузей суспільного виробництва, яка покликана задовольнити по-треби населення та суспільного виробництва в перевезеннях. Отже, законодавець визначає транспорт як важливу галузь суспільного виробництва, що перебуває у тісній взаємодії з промисловістю; енергетичним, агропромисловим, будівель-ним і торговельним комплексом; зв'язком; житловим госпо-дарством, побутовим обслуговуванням населення; сферою використання й охорони природних ресурсів тощо. У кожній з перерахованих галузей є окремі специфічні матеріальні умо-ви виробництва, технологічні процеси, структура підпри-ємств, особовий склад працівників та ін.
Для задоволення потреб у перевезенні пасажирів і ванта-жів необхідні транспортні засоби й комплекси, які мають бу-ти побудовані й повинні перебувати у відповідному технічно-му стані, своєчасне впровадження заходів технічного пере-озброєння і передових методів з вдосконалення всіх ланок транспортної системи. В Україні транспортний комплекс має свою організаційну структуру. Відповідно до Законом України „Про транспорт” від 10 листопада 1994 р. (розділ II, ст. 21) у на-шій країні сформована Єдина транспортна система, яка охоплює:
транспорт загального користування (залізничний, морський, річковий, автомобільний і авіаційний, а також міський електротранспорт, у тому числі метрополітен);
промисловий залізничний транспорт;
відомчий транспорт;
трубопровідний транспорт;
шляхи сполучення загального користування.
Єдина транспортна система повинна відповідати вимогам суспільного виробництва та національної безпеки, мати розгалужену інфраструктуру для надання всього комплексу транспортних послуг, у тому числі для складування і технологічної підготовки вантажів до транспортування, забезпечувати зовнішньоекономічні зв'язки України.
Трубопровідний транспорт є найбільш економічним і ефективним засобом транспортування рідкого палива, пального і технологічного газу та хімічних продуктів. Його розвиток обумовлений розвитком в Україні нафтової, нафтопереробної і газової промисловості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Курсова робота на тему: Правові основи функціонування трубопровідного транспорту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок