Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття і значення досудового слідства

Поняття і значення досудового слідства

Назва:
Поняття і значення досудового слідства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,55 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота
на тему:
“Поняття і значення досудового слідства”


ВСТУП
У наш час юристу як ніколи потрібно мати силу, волю, мудрість, мужність та знання, щоб розумно відповідати добром на добро й справедливістю на зло. Необхідно постійно працювати над собою, оволодівати юридичним досвідом, учитись мистецтву роботи з до-казами для пізнання істини та захисту прав і свобод людини.
Час визначає необхідність постановки юридичної науки в першу чергу на захист прав і свобод людини, честі, гідності і репутації добропорядних громадян. Без цього неможливо закласти духовну, моральну основу нашого майбутнього.
Приступивши до розгляду справи, слідчий, прокурор або суддя не мають змоги зупинитися, зачекати, перепочити, відійти, відступи-ти. Взявши на себе відповідальність за пошук правди та торжество справедливості, вони відповідають не тільки за свої помилкові дії, а й за неповороткість, непередбачливість, за практичну непри-датність до високопрофесійної діяльності. Слід невтомно вдоскона-лювати свою майстерність, наполегливо опановувати науку встанов-лення істини, вчитися мистецтву роботи з доказами набувати досвіду, тренувати інтуїцію, розвивати прозорливість.
Кримінально-процесуальне право належить до навчальних дис-циплін, які посідають провідне місце у професійній підготовці юристів різної спеціалізації. В реальному житті практично кожно-му випускникові юридичного закладу освіти так чи інакше дове-деться зіткнутися з фактами злочинів. Тому глибоке вивчення кримінально-процесуального права та теорії кримінального проце-су — одна з умов успішної праці на посадах слідчих, прокурорів, суддів, адвокатів, співробітників оперативних апаратів органів внутрішніх справ та в інших сферах юридичної діяльності. Важли-во й те, що сам кримінальний процес дозволяє поглибити уявлення про істину, законність та справедливість, вчить уважному і чуй-ному ставленню до людини, навіть якщо вона переступила межу, дозволену законом.
Саме тому в курсі кримінального процесу пильна увага приділяється принципу презумпції невинуватості, поваги до честі й гідності людини, справедливості та іншим наріжним каменям правосуддя.
Якщо людина, її життя, здоров'я, честь, гідність, недотор-канність і безпека є найвищою цінністю, то захист цих цінностей повинен стати головною метою юридичної науки й практики.
Нормам закону, що визначають права й свободи людини, велінням часу призначено стати нормами найвищої юридичної чин-ності, їм, і тільки їм варто віддавати перевагу в усіх суперечливих випадках, тлумачачи всі сумніви на користь громадянина, виходячи з принципу його добропорядності.
Громадянину дозволено все, що не заборонено законом, влада має робити тільки те, що їй продиктовано, й тільки в такій формі, яка продиктована законом, Такий принцип обмеження влади правом — основа основ правової держави, його потрібно неухильно й точно дотримуватися в кримінальному процесі.
Питання досудового слідства є одним з найважливіших і найскладніших, так як воно є важливою гарантією правосуддя, захисту прав і свобод обвинуваченого та інших учасників криміналь-процесуальної діяльності.
Мета роботи – розкрити поняття і значення загальних положень попереднього (судового) слідства.
 
Поняття і значення досудового слідства
 
Досудове слідство — кримінально-процесуальна діяльність слідчого за порушеною та прийнятою ним до свого провадження кримінальною справою, зміст якої полягає у збиранні, дослідженні, перевірці, оцінці та використанні доказів, встановленні об'єктивної істини, провадженні слідчих та інших процесуальних дій і са-мостійному застосуванні норм права з метою захисту прав та за-конних інтересів людини, фізичних та юридичних осіб, створенні умов для здійснення справедливого правосуддя.
Досудове слідство провадиться за всіма категоріями криміналь-них справ, за винятком справ приватного обвинувачення та зло-чинів, щодо яких закон надає право протокольної форми досудової підготовки матеріалів (ст. 111, 425 КПК України). У справах непов-нолітніх досудове слідство обов'язкове в усіх випадках без винятку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Поняття і значення досудового слідства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок