Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правовий статус біженців

Правовий статус біженців

Назва:
Правовий статус біженців
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,68 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Правовий статус біженців


ЗМІСТ


Вступ
Громадяни – найбільша група суб'єктів адміністративних правових відносин. Конституція України надає перевагу інтересам, правам і свободам громадян перед правами і свободами інших учасників правовідносин. Тому що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою цінністю. Найчастіше особа вступає у відносини з державою у сфері виконавчої влад, де практично реалізовуються надані особі Конституцією і Законами України права і свободи. Для реалізації деяких прав і свобод та виконання обов'язків важливе значення має громадянство – постійний правовий зв'язок особи і держави. Цей зв'язок проявляється у взаємних правах і обов'язках.
На всіх осіб, що постійно перебувають на території України, поширюється юрисдикція Української держави. Проте законодавство у багатьох випадках чітко розмежовує статус громадянина і особи. Громадяни України мають більш широкий обсяг прав і обов'язків, ніж особа, яка не пов'язана відносинами громадянства з державою.
Окрім того правосуб'єктність різних громадян має різницю залежно від статі, віку, стану здоров'я. Серед іноземних громадян, наприклад, особливим адміністративно-правовим статусом наділяються біженці згідно із законом "Про біженців" від 24 грудня 1993р.


1. Адміністративно-правовий статус іноземців
1.1. Правові режими іноземців
На території України поряд з її громадянами проживають іноземці. До іноземців законодавство України відносить осіб, які належать до категорії громадян іноземних держав і не є громадянами України, а також осіб без громадянства, тобто осіб, які не належать до громадян будь-якої держави.
Україна самостійно визначає правовий статус іноземців та осіб без громадянства і режим їх перебування на своїй території. В цьому знаходить своє відображення її суверенітет в даній сфері суспільних відносин.
Слід зазначити, що правове становище іноземця в будь-якій країні є особливим, оскільки воно складається, принаймні, з двох елементів: правового статусу громадянина своєї країни і правового статусу власне іноземця. У особи без громадянства цей статус, в принципі, один. Він визначається державою, на території якої особа перебуває. Але іноземець, який знаходиться за межами своєї держави, зберігає з нею юридичний зв'язок, правовий статус громадянина своєї держави, підкоряється її законам, користується її захистом. В той же час іноземний громадянин і особа без громадянства, в тому числі і біженець, підпадають під дію суверенної влади держави, на території якої вони перебувають, тобто вони знаходяться під її юрисдикцією і повинні визнавати і виконувати конституцію, закони і підзаконні акти країни перебування [6, с. 416].
Загальне ставлення держави до перебування іноземців на її території, загальні принципи регулювання тих чи інших правовідносин, в які вступають іноземці на території держави перебування, визначає режим іноземців. Він відображає засади реалізації ними своїх прав, свобод і обов'язків.
Світова практика регламентації правового статусу іноземців свідчить про наявність таких правових режимів: взаємності; «відкритих дверей»; ідентичності; національного режиму; режиму найбільшого сприяння; спеціального (преференційного) режиму. Однак єдиної думки щодо класифікації режиму іноземців немає. Різні автори виділяють від одного до трьох різних режимів. Найчастіше виділяються національний режим, режим найбільшого сприяння та спеціальний режим [21, с. 29].
В Україні провідними щодо іноземців є національний режим і режим найбільшого сприяння, які поєднуються з режимом взаємності.
Національний правовий режим іноземців викладено у ст. 2 Закону «Про правовий статус іноземців»[3]. Зміст національного режиму полягає в правовому зрівнянні іноземців з громадянами держави перебування в тій чи іншій сфері. Звичайно, про повне зрівняння в правах іноземців з місцевим населенням не йдеться, оскільки розбіжності в громадянській належності і, відповідно, різний обсяг та рівень правового зв'язку з державою не призводять до однакового наповнення прав і свобод цих категорій населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Правовий статус біженців

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок