Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Громадяни України й іноземці як суб’єкти адміністративного права

Громадяни України й іноземці як суб’єкти адміністративного права

Назва:
Громадяни України й іноземці як суб’єкти адміністративного права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,34 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
 
тему: « Громадяни України й іноземці як суб’єкти адміністративного права »


Зміст:
Вступ…………………………………………………………………………....3
Права громадян у сфері державного управління і їх гарантії…………...5
Адміністративно-правові обов’язки громадян………………………….14
3. Обов’язки громадян у сфері виконавчої влади………………….……... 17
4.Особливості адміністративно-правового статусу………………..………18
Висновок……………………………………………………………...……....27
Список використаної літератури……………………………………........…30
Вступ
Адміністративне право є однією із провідних галузей правової системи України, оскільки воно опосередковує функціонування публічної влади і виступає необхідною умовою і засобом реалізації Конституції України у найважливішій сфері – сфері виконання законів та інших правових актів. Воно тісно пов’язане з виконавчою гілкою влади і державним управлінням, оскільки безпосередньо регулює відповідні суспільні відносини.
Водночас, адміністративне право покликане забезпечити реалізацію прав і свобод людини і громадян у їх взаємовідносинах з органами виконавчої влади відповідно до конституційних вимог «утвердження і забезпечення прав і свобод людини і громадянина».
Суспільне призначення адміністративного права полягає у запровадженні і регламентації дійсно демократичних взаємовідносин між органами виконавчої влади і громадянами, саме таких відносин, за яких кожній людині були б гарантовані реальне додержання і охорона належних їй прав і свобод у сфері виконавчої влади, а також ефективний захист цих прав і свобод у разі їх порушення.
Тому, у даній курсовій роботі «Громадяни України й іноземці як суб’єкти адміністративного права» ми розглядатимемо: права та обов’язки, адміністративно – правовий статус громадян України та іноземців.
Громадяни – найбільша група суб’єктів адміністративно-правових відносин. Конституція України надає перевагу інтересам, правам і свободам громадян перед інтересами, правами й свободами інших учасників правових відносин, виходячи з пріоритету загальнолюдських цінностей. Людину, її життя й здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпеку визнають в Україні найвищою соціальною цінністю. Права й свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави (ст. 3 Конституції України).
Найчастіше особа вступає у відносини з державою в сфері виконавчої влади, де практично реалізуються надані їй Конституцією та законами України права й свободи. Для реалізації деяких прав, свобод і виконання обов’язків важливе значення має громадянство – постійний правовий зв’язок особи та Української держави, що виявляється в їх взаємних правах і обов’язках. Право на громадянство є невід’ємним правом громадянина України, він може бути позбавлений свого громадянства. Кожна особа має право на громадянство в Україні, яке вона може одержати за певних умов. Громадянство не поєднується з постійними трудовими чи службовими відносинами особи з конкретною організацією.
На всіх осіб, що постійно чи тимчасово перебувають на території України, поширюється юрисдикція Української держави. Проте законодавство в багатьох випадках чітко розмежовує статус громадянина й особи, не ототожнює їх.
Суб’єкт адміністративного права – носій (власник) прав та обов’язків у сфері державного управління, передбачених адміністративно-правовими нормами, здатний надані йому права реалізовувати, а покладені обов’язки виконувати.
Права громадян у сфері державного управління і їх гарантії
Державне управління – функція держави, яка притаманна спеціальним організаційним структурам (органам). Їх сукупність є системою органів державного управління. Ця система в цілому і кожна з її складових окремо, виконуючи функції державного управління, діють виключно від імені держави. Рішення, які вони приймають, обов’язкові для всіх учасників суспільних відносин, у тому числі і для недержавних організацій та формувань. Складається ця система з двох компонентів:
А) державних органів, тобто належних державі (наприклад, міністерство, обласна державна адміністрація);
Б) недержавних (не мають статусу державних) органів, тобто державі не належних.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Громадяни України й іноземці як суб’єкти адміністративного права

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок