Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Склад злочину в кримінальному праві

Склад злочину в кримінальному праві

Назва:
Склад злочину в кримінальному праві
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,19 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Склад злочину в кримінальному праві


ПЛАН
Стр.
ВСТУП 3
1. ПОНЯТТЯ ЗЛОЧИНУ В КРИМІНАЛЬНОМУ
ПРАВІ УКРАЇНИ 4
2. ПОНЯТТЯ СКЛАДУ ЗЛОЧИНУ ТА ЙОГО ЕЛЕМЕНТИ 15
3. ВИДИ СКЛАДІВ ЗЛОЧИНУ. ЗНАЧЕННЯ ПОДІЛУ ДІЯННЯ НА ЗЛОЧИНИ З МАТЕРІАЛИМ ТА ФОРМАЛЬНИМ СКЛАДОМ 21
ВИСНОВОК 25
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 27


ВСТУП
Поняття формального та матеріального складів злочинів є однією з ключових категорій кримінального права. Для здійснення задач охорони інтересів, що захищаються кримінальним правом, та стоять перед кримінальним законодавством, необхідне точне визначення даних кримінально-правових категорій. Дійсно, без цього неможливо уявити існування всієї науки кримінального права, оскільки за допомогою нього дається відповідь на те, які умови необхідні, щоб визнати діяння злочином, а особу, яка вчинила його, – злочинцем, які злочинні дії більш небезпечні для суспільства, які менш. На даному етапі розвитку нашої держави, коли ми прагнемо стати частиною цивілізованого демократичного світу, це необхідна перебудова всієї правової системи в цілому, та кримінального права зокрема. Кримінальне право повинно бути захисником громадян, а не каральним знаряддям держави, а для цього поняття формального та матеріального складів злочинів, як ключової категорії кримінального права, повинно бути конкретним, заснованим на принципах справедливості і рівності всіх перед законом. Поняття та види складів злочинів є центральним у будь-якій правовій системі. Проте у кримінальних законах ряду країн їх визначення або зовсім не даються, або є такими, що відображають лише юридичну властивість злочинів.
На відміну від багатьох інших країн, в Україні поняття та класифікація злочинів на діяння з формальним та матеріальним складом не лише має значне теоретичне обґрунтування, а й отримало своє законодавче закріплення і містить у собі необхідну і достатню кількість ознак, які дають можливість відмежувати їх один від одного та від інших складів (наприклад, усіченого).
Визначаючи поняття формального та матеріального складу злочину, необхідно перш за все враховувати, що це соціальне явище, якому притаманні певні ознаки та властивості. Лише врахувавши їх можна дати вичерпну характеристику цих термінів та здійснити комплексний аналіз їх рис та відмінностей.


1. ПОНЯТТЯ ЗЛОЧИНУ В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ
Поняття злочину є одним з центральних у кримінальному праві. Всі інші його інститути так чи інакше обертаються довкола нього, розкриваючи зміст окремих елементів, що характеризують його, окремих сторін тощо.
Злочин виникає з появою держави, з початком правової регла-ментації суспільного життя. У майбутньому з часом, з розвитком суспільства він стає особливим явищем, яке об'єднує найнебезпечніші діяння. При цьому «злочин» є категорією достатньо динаміч-ною - навіть в одному і тому самому суспільстві, протягом неве-ликого проміжку часу підходи до розуміння злочинного і незлочинного можуть суттєво змінюватись [7, c. 137-138].
Практично до 7% населення будь-якої країни становлять особи, які, не зважаючи на умови соціального буття, завжди порушува-тимуть кримінально-правові приписи - вчиняти злочини (цей факт зафіксовано кримінологами різних країн світу). Основну масу на-селення країн - 65-67% - становлять особи, які потенційно спро-можні порушити кримінально-правові приписи залежно від конк-ретної життєвої ситуації. Лише 23-25% населення - це громадяни, які за будь-яких обставин уникатимуть порушення кримінально-правових заборон — вчиняти злочини.
Злочин - категорія не тільки правова, а й соціальна. Вона відо-бражає негативну оцінку особи та її поведінки з боку суспільства, яка базується на:
правовій оцінці поведінки та особи, яка дається обвинуваль-ним вироком суду;
осудом особи та її поведінки, яка формується в індивідуаль-ній та груповій правосвідомості.
Розуміння поняття злочину протягом історії людства відбува-лось поступово.
Першу спробу визначити поняття злочину здійснив римський юрист Ульпіан Д. (170-228 рр.), сформулювавши його як пору-шення закону, поєднане з насильством та обманом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Склад злочину в кримінальному праві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок