Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Робочий час

Робочий час

Назва:
Робочий час
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,09 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПЛАН
Вступ
Розділ 1. Загально-правова характеристика робочого часу.
1.1. Поняття та види робочого часу.
1.2. Режим робочого часу.
Розділ 2. Надурочна робота та облік робочого часу.
2.1. Надурочна робота та чергування.
2.2. Облік робочого часу.
Розділ 3. Поняття та види часу відпочинку.
Висновок.
Список використаних джерел.
Зміст.


ВСТУП
Правовий процес в Україні є важливим етапом розвитку державності по оновленню системи національного права. Одне з чільних місць в цій системі займає сукупність правових норм, що потребують оптимального правового регулювання трудових відносин , як базових, що всебічно охоплюють найширші сфери суспільного життя громадян і держави.
Прискорення суспільно-економічних змін і розвитку України як незалежної самостійної демократичної держави досягатиметься працею громадян. Мета побудови України як незалежної держави – забезпечення добробуту і достатку людини, достатнього гідного життєвого рівня всіх її громадян.
Загальна декларація прав людини (ст. 23), прийнята Генеральною асамблеєю Організації Об?єднаних Націй 10 грудня 1948 р., проголошує: “Кожна людина має право на працю, на вільний вибір роботи, на справедливі і сприятливі умови праці та на захист від безробіття”.
Права на працю та відпочинок закріплення і в основному Законі нашої держави – Конституції України і становлять важливий розділ чинного законодавства держави про захист законних прав та інтересів громадян.
В умовах переходу держави до ринкової економіки значно зростає роль правовового регулювання трудових відносин як основної ланки суспільних відносин. Саме через трудові відносини реалізується подолання соціально-економічної кризи та підвищення культурного життя народу України. Суспільна праця потребує відповідного рівня управління поведінкою.
Тому, я думаю, що саме чітке встановлення робочого часу, а відтак і часу відпочинку є важливим і актуальним питанням для нашої держави, яка інтегрується в європейську і світову спільноту. Важливим тут є якраз визначення, встановлення та законодавче закріплення робочого часу та часу відпочинку, а саме встановити їх так, щоб вони відповідали міжнародним вимогам і стандартам, не порушували основні права людини і громадянина, закладені у Конституції України
Розділ 1. Загально-правова характеристика робочого часу.
1.1. Поняття та види робочого часу.
Робочий час — це встановлений законодавством відрізок календарного часу, протягом якого працівник відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку, графіка роботи та умов трудового договору повинен виконувати свої тру-дові обов'язки.
Конституція України в передбачає, що працівнико-ві гарантується встановлена законом тривалість робочого часу.[1, 32]
Тривалість робочого часу встановлюється як у централі-зованому порядку, так і на рівні локального регулювання. У сучасних умовах спостерігається тенденція до колективно-договірного та індивідуального (в рамках трудового догово-ру) регулювання тривалості робочого часу. Держава лише встановлює певну межу тривалості робочого часу, яка не може бути збільшена.
Робочий час поділяється на види, розрізняють нормаль-ний, скорочений і неповний робочий час. Так, відповідно до ст. 50 КЗпП України нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Причому потрібно наголосити, що передбачені законодавцем гарантії відносно граничної тривалості робочого часу поши-рюються на найманих працівників підприємств усіх форм власності (ст. З КЗпП України). У колективних договорах або інших локальних актах можуть бути закріплені поло-ження про 40-годинний робочий тиждень, а також менші за тривалістю норми робочого часу на даному підприємстві, в установі, організації. [3, 52]
Норма робочого часу — це встановлена законом, колек-тивним або трудовим договором для даного працівника три-валість його робочого часу за певний календарний період — день, тиждень, місяць.
Робочий день — це тривалість робочого часу в годинах і хвилинах протягом доби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Робочий час

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок