Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Регулювання ненормованого робочого часу в умовах формування ринкової економіки

Регулювання ненормованого робочого часу в умовах формування ринкової економіки

Назва:
Регулювання ненормованого робочого часу в умовах формування ринкової економіки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,53 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КУРСОВА РОБОТА
На тему:
«Регулювання ненормованого робочого часу в умовах формування ринкової економіки»


ПЛАН
Вступ
Розділ 1. Правове регулювання ненормованого робочого дня за законодавством України
Правова конструкція ненормованого робочого часу
Компенсації, що виплачуються працівникам, які працюють з ненормованим робочим днем
Обов’язки працівників, які працюють з ненормованим робочим днем
Розділ 2. Додаткові відпустки за ненормований робочий день
Порядок надання відпусток
Тривалість відпусток працівникам з ненормованим робочим днем
Розділ 3. Правове регулювання ненормованого робочого дня за законодавством Російської Федерації
3.1. Елементи ненормованого робочого часу в Росії, надання відпусток при ненормованому робочому часі
Висновки
Список нормативно-правових актів та використаної літератури
Вступ.
Просування по службі, а також професійні успіхи в цілому, часто пов'язані з необхідністю роботи за межами нормальної тривалості робочого часу. У чинному КЗпП України це питання поки що не знайшло належного правового закріплення. От чому предметом дослідження даної курсової роботи вибрано поняття ненормованого робочого дня. З переходом до ринкових відносин виникає необхідність правового врегулювання якщо не всіх, то більшості основних різновидів робочого дня. Відсутність норми, яка б давала визначення цьому поняттю немає, тому в першу чергу воно повинно розробитись на науковому рівні у підручниках та монографіях провідних вчених-юристів у галузі трудового права.
Певні напрацювання з цього приводу є у наших сусідів. Однак питань, пов'язаних з ненормованим днем, з прийняттям Трудового кодексу РФ не зменшилось. В статті 101 ТК РФ вперше в трудовому законодавстві дається визначення поняттю «ненормований робочий день»: це особливий режим роботи, відповідно до якого окремі працівники можуть по розпорядженню працедавця при необхідності епізодично притягуватися до виконання своїх трудових функцій за межами нормальної тривалості робочого часу [8, 39].
Актуальним це питання для українського законодавства є також з тієї точки зору, що особи, які працюють в режимі ненормованого робочого дня повинні отримати законодавче закріплення особливостей оплати праці та тривалості відпусток.


1. Правове регулювання ненормованого робочого дня законодавством України.
1.1. Правова конструкція ненормованого робочого часу
У чинному законодавстві України немає визначення поняття ненормований робочий день. Але у розділі 5 КЗпП "Час відпочинку" йдеться про додаткову відпустку працівникам з ненормованим робочим днем [2, 34]. Закон "Про відпустки" також передбачає надання додаткової відпустки працівникам з ненормованим робочим днем [3, 7]. Отже, ненормований робочий день — це правова конструкція, яка сьогодні законодавством визнається.
У період соціалізму склалося певне, в принципі, виправдане трактування ненормованого робочого дня, хоч достатньо чітко-го визначення цієї категорії законодавство не давало. Основою для розуміння ненормованого робочого дня служило зазначення, що містилось у п.2 постанови Ради Міністрів СРСР від 29 серпня 1953 року: адміністрація установ, підприємств, організацій має право залучати працівників з ненормованим робочим днем до роботи в надурочний час лише у виняткових випадках і не вправі наперед зобов'язувати їх працювати по особливому розпорядку понад робочий день (зміну) [5, 1]. Таке правило міститься і в Рекомен-даціях щодо порядку надання працівникам з ненормованим ро-бочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий харак-тер праці: "На працівників з ненормованим робочим днем поширюється встановлений на підприємстві, в організації, уста-нові режим робочого часу. У зв'язку з цим власник чи уповно-важений ним орган не має права систематично залучати праці-вників, які працюють за таким режимом, до роботи понад встановлену тривалість робочого часу" (п.4) [6, 2]. Водночас допускаєть-ся у разі необхідності залучення цієї категорії працівників до роботи понад нормальну тривалість робочого часу (п.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему: Регулювання ненормованого робочого часу в умовах формування ринкової економіки

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок