Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Судові витрати

Судові витрати

Назва:
Судові витрати
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,48 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
П Л А Н
Вступ 2
1. Поняття і склад судових витрат за чинним кримінально-процесуальним законодавством України 5
2. Процесуальний порядок відшкодування судових
витрат 12
3. Проблеми практики забезпечення відшкодування
судових витрат 15
Висновки 20
Список використаної літератури 24


Вступ
Кримінальний процес називають ще кримінальним судочинством. Це — терміни-синоніми, вони тотожні. Тут, мабуть, простежується певна данина традиції. Основний законодавчий акт, яким регулювалась у Росії кримінально-процесуальна діяльність, називався Статут кримінального судочинства. В СРСР такий акт називався Основи кримінального судочинства Союзу РСР і союзних республік. Крім того (і це головне), вживання терміна «кримінальне судочинство» було зумовлено й бажанням підкреслити особливу роль суду в системі державних органів, альні справи поліція й слідчий суддя, який входить до складу суду й формально не залежить від прокурора. Кримінальне переслідування (кримінальний позов) обвинуваченого перед слідчим суддею здійснює прокурор. Він наділений повноваженнями, які забезпечують його які ведуть процес, і здійснюваного ним правосуддя у кримінальних справах.
Водночас слід зазначити, що правосуддя в кримінальних справах і кримінальний процес - поняття не тотожні. Правосуддя в кримінальних справах - це розгляд у судових засіданнях кримінальних справ і застосування встановлених законом заходів покарання до осіб, винних у вчиненні злочину, або виправдання невинних.
Таким чином, діяльність судді на стадіях порушення кримінальної справи, віддання обвинуваченого до суду та виконання вироку за змістом чинного законодавства про судоустрій не є правосуддям. Тим часом до поняття кримінального процесу входить вся різноманітна кримінально-процесуальна діяльність судці і суду, органів попереднього розслідування й прокурора в стадіях порушення кримінальної справи, попереднього розслідування і в усіх судових стадіях.
Слово «процес» (від лат. «ргосеsіs») означає просування вперед. Виникають і рухаються, розвиваючись і примножуючись, кримінально-процесуальні відносини, рухається вперед кримінальна справа при її розслідуванні та розгляді в суді.
Поняття «кримінальний процес» вживається в чотирьох значеннях: діяльність органів і осіб, яка стосується порушення, розслідування, судового розгляду та вирішення кримінальних справ; галузь права (кримінально-процесуальне право), що регулює цю діяльність; правова наука, що вивчає вказану діяльність і галузь права, яка її регулює; навчальна дисципліна, в ході викладання якої студенти й слухачі вивчають теорію кримінального процесу, кримінально-процесуальне право і кримінально-процесуальну діяльність.
Розрізняють три історичні форми кримінального процесу (в усіх його аспектах):
1) обвинувальний (змагальний),
2) інквізиційний (слідчо-розшуковий),
3) змішаний (континентальний).
Кримінальний процес — це врегульована нормами кримінально-процесуального права діяльність органів дізнання, слідчого, прокурора, судді і суду по розкриттю злочинів, викриттю й покаранню винних та недопущенню покарання невинних, а також система правовідносин, що виникають у перебігу цієї діяльності, вказаних органів один з одним, а також з громадянами, посадовими особами, установами, підприємствами, громадськими об’єднаннями й трудовими колективами, які залучаються до сфери кримінально-процесуальної діяльності.
Кримінально-процесуальна діяльність за своїм змістом являє собою систему передбачених законом процесуальних дій і рішень органів попереднього розслідування, прокурора, судді, суду та інших суб’єктів кримінального процесу. Ці процесуальні дії і рішення породжують процесуальні правовідносини або виступають їх наслідком. Процесуальні правовідносини можна розглядати як правову форму кримінально-процесуальної діяльності.
Елементами кримінально-процесуальних правовідносин є:
а) їх суб’єкти — всі учасники кримінально-процесуальної діяльності;
б) об’єкт — поведінка суб’єктів кримінального процесу;
в) процесуальні права і процесуальні обов’язки суб’єктів кримінально-процесуальної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Судові витрати

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок