Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Українською курсова робота: Договір підряду, як різновид зобов'язальних правовідносин, його ознаки та істотні умови.

Договір підряду, як різновид зобов'язальних правовідносин, його ознаки та істотні умови. / сторінка 12

Назва:
Договір підряду, як різновид зобов'язальних правовідносин, його ознаки та істотні умови.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,25 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

Згідно зі ст. 881 ЦК України на підрядника покладається також обов'язок страхування об'єкта будівництва або комплексу робіт, якщо інше не встановлено і договором будівельного підряду.
Генеральний підрядник гарантує якість виконаних робіт протягом певного ча-су (гарантійного строку). Гарантійні строки у будівництві залежать від виду бу-дівельно-монтажних робіт, вони встановлені нормативне, але за домовленістю можуть збільшуватися. Підрядник зобов'язаний за свій рахунок усунути дефекти, допущені з його вини у виконаних роботах, якщо їх виявлено протягом га-рантійного строку. Для загальнобудівельних робіт гарантійний строк становить один рік, для систем центрального опалення — один сезон. Підрядник, який веде будівництво житлових будинків, зобов'язаний за свій рахунок усунути дефекти, допущені з його вини, якщо їх виявлено протягом дворічного гарантійного стро-ку з дня прийняття житлового будинку в експлуатацію (незалежно від виду робіт).
Права генерального підрядника полягають у тому, що він може вимагати від замовника безумовного виконання всіх покладених на нього Правилами та інши-ми нормативними актами, а також договором обов'язків і створення належних умов для здійснення будівельно-монтажних робіт.
Гарантії якості в договорі будівельного підряду визначається Цивільним Кодексом, а саме ст. 884, в якій сказано, що:
1. Підрядник гарантує досягнення об'єктом будівництва визначених у проектно-кошторис-ній документації показників і можливість екс-плуатації об'єкта відповідно до договору протягом гарантійного строку, якщо інше не встановлено договором будівельного підряду. Гарантійний строк становить десять років від дня прийняття об'єкта замовником, якщо бі-льший гарантійний строк не встановлений до-говором або законом.
2. Підрядник відповідає за дефекти, вияв-лені у межах гарантійного строку, якщо він не доведе, що вони сталися внаслідок: природного зносу об'єкта або його частин; неправильної його експлуатації або неправильності інструк-цій щодо його експлуатації, розроблених са-мим замовником або залученими ним іншими особами; неналежного ремонту об'єкта, який здійснено самим замовником або залученими ним третіми особами.
3. Гарантійний строк продовжується на час, протягом якого об'єкт не міг експлуатувати-ся внаслідок недоліків, за які відповідає під-рядник.
4. У разі виявлення протягом гарантійно-го строку недоліків замовник повинен заяви-ти про них підрядникові в розумний строк після їх виявлення.
5. Договором будівельного підряду може бути встановлено право замовника сплатити передбачену договором частину ціни робіт, ви-значеної у кошторисі, після закінчення гара-нтійного строку.
А також Закону України “Про захист прав споживачів” 12.05.1991 р. ст. 4 ч.1. гарантує, що держава забезпечує громадянам як споживачам захист їх прав, надає можливість вільного вибору товарів (робіт, послуг), набуття знань і кваліфікації, необхідних для прийняття самостійних рішень під час придбання та використання товарів (робіт, послуг) відповідно до їх потреб, і гарантує придбання або одержання іншими законними способами товарів (робіт, послуг) в обсягах, що забезпечують рівень споживання, достатній для підтримання здоров'я життєдіяльності.
Отже, підрядні правовідносини у сфері капітального будівництва за власним своїм характером часто виникають з приводу масштабних і особливо складних робіт. Відтак вони передбачають широку участь у них третіх осіб. Такими третіми особами, тобто субпідрядниками, найчастіше залучаються спеціалізовані фірми і організації. Невеликі будівельні організації ведуть, як правило, вузькоспеціалізовані роботи і спеціалізуються на будівництві об'єктів певного типу (житлові будинки, дороги, комунікаційні системи). Спеціалізація і визначає той об'єм роботи, який генпідрядчик може доручити менш потужній (субпідрядній) організації. Здебільшого, генпідрядчик має можливість вибирати субпідрядчиків. Такий підхід є проявом конкурентних відносин у сфері будівельних відносин. Мета діяльності субпідрядних організацій не така глобальна, як у генпідрядчика.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота на тему: Договір підряду, як різновид зобов'язальних правовідносин, його ознаки та істотні умови.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок