Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правовий статус підозрюваного, обвинуваченого в кримінальному процесі

Правовий статус підозрюваного, обвинуваченого в кримінальному процесі

Назва:
Правовий статус підозрюваного, обвинуваченого в кримінальному процесі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,34 KB
Завантажень:
539
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Правовий статус підозрюваного, обвинуваченого в кримінальному процесі


ПЛАН
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ПОНЯТТЯ ТА КЛАСИФІКАЦІЯ УЧАСНИКІВ КРИМІНАЛЬНОГО СУДОЧИНСТВА
РОЗДІЛ 2. ПРАВОВИЙ СТАТУС ПІДОЗРЮВАНОГО
2.1. Поняття підозрюваного в кримінальному процесі
2.2. Права та обов’язки підозрюваного
РОЗДІЛ 3. ПРАВОВИЙ СТАТУС ОБВИНУВАЧЕНОГО
3.1. Поняття обвинуваченого в кримінальному процесі
3.2. Права та обов’язки обвинуваченого
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


ВСТУП
З проголошенням незалежності України особливого значення набуває питання захисту прав людини, зокрема, в кримінальному процесі.
В першу чергу це стосується таких учасників кримінального судочинства, як підозрюваний і обвинувачений, оскільки вони є ключовими фігурами процесу. Саме їх права є визначальними і найбільш часто порушуються при провадженні кримінальних справ.
Саме з цих причин інститут підозрюваного та обвинуваченого у вітчизняному кримінальному процесі і його регламентація в КПК протягом останніх десятиліть привертають до себе увагу науковців та практичних працівників правоохоронних органів, а також законодавця.
Необхідність даного дослідження зумовлюється тим, що в кримінально-процесуальній літературі відсутнє комплексне ґрунтовне дослідження з даного проблемного питання. А також тим, що з прийняттям Конституції України та внесення відповідних змін до Кримінально-процесуального кодексу значно розширилися права підозрюваного і обвинуваченого та було надано гарантії їх реалізації.
Зазначені обставини ускладнюють роботу органів, які здійснюють кримінальне переслідування на досудових стадіях. Разом з тим існують й інші обставини, які обумовлюють особливості розслідування за наявносіт у справі підозрюваного. Останній як правило з’являється на початку розслідування, причому за винятком порушення справи щодо конкретної особи. У решті випадків перебування у процесуальному статусі підозрюваного не може перевищувати 10 діб.
З урахуванням зазначених причин особливо важливим є забезпечення прав та законних інтересів підозрюваних та обвинувачених під час провадження слідчих та інших процесуальних дій за їх участю.
Відповідно до Конституції України права та свободи людини і громадянина можуть обмежуватись законом лише постільки, поскільки це необхідне для захисту більш важливих цінностей, до яких відносяться також права та законні інтереси інших осіб. Вказане обмеження має місце в кримінальному судочинстві, відноситься до його учасників, серед яких в першу чергу виділяють підозрюваного і обвинуваченого.
Метою дослідження є узагальнення праць провідних вчених кримінального процесу України та близького зарубіжжя стосовно правового статусу підозрюваного і обвинуваченого.
Предметом дослідження є частина кримінально-процесуального законодавства спрямована на врегулювання правового статусу підозрюваного та обвинуваченого в кримінальному процесі.
Дослідження ґрунтується на загальнонаукових (зокрема, порівняльному) та спеціальних методах кримінального процесу.
Актуальність та мета зумовили наступні завдання наукового пошуку:
Визначити поняття учасника кримінального судочинства;
Уточнити розуміння основних прав і обов’язків підозрюваного;
Розглянути основні права обвинуваченого в кримінальному процесі.
Структурно дана курсова робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та завершується списком використаних джерел.


РОЗДІЛ 1.
ПОНЯТТЯ ТА КЛАСИФІКАЦІЯ УЧАСНИКІВ КРИМІНАЛЬНОГО СУДОЧИНСТВА
Учасники кримінального судочинства — це особи, що беруть участь в кримінальному процесі. Кожний учасник однієї із стадій є учасником кримінального процесу.
До обов’язкових (постійних) ознак будь-якого учасника кримінального судочинства відносяться наступні:
1) виконання кримінально-процесуальної функції;
2) наявність процесуально-правового статусу, тобто сукупності прав і обов’язків;
3) участь в кримінально-процесуальних відносинах.
З урахуванням приведених ознак можна дати наступне визначення учасника кримінального судочинства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Правовий статус підозрюваного, обвинуваченого в кримінальному процесі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок