Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття та ознаки господарських товариство як юридичних осіб

Поняття та ознаки господарських товариство як юридичних осіб

Назва:
Поняття та ознаки господарських товариство як юридичних осіб
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,09 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
План
Вступ.
1. Поняття та ознаки господарських товариство як юридичних осіб.
2. Порядок утворення та припинення господарських товариств.
3. Види господарських товариств.
Висновки.


Вступ
Суб'єктами цивільних правовідносин і відповідно носіями
майнових та особистих немайнових прав та обов'язків можуть
бути не лише індивіди — фізичні особи, а й різні колективні
утворення: підприємства та організації, господарські товариства,
виробничі та споживчі кооперативи та ін. Однак для того, щоб
мати можливість вступати у цивільні правовідносини і бути їх
суб'єктами, ці колективні утворення наділяються за наявності
певних ознак статусом юридичної особи. На відміну від
фізичних осіб, юридичні особи не є живими істотами і тому не
мають природної волі, однак у них діє об'єднана людська воля і
об'єднана людська сила в певному напрямі, зумовленому метою
створення юридичної особи. Внаслідок цього за юридичною
особою і визнається можливість бути суб'єктом права. Слід
зазначити, що юридична особа є самостійним суб'єктом
правовідносин і існує незалежно від фізичних осіб, які її
утворили, і хоч це колективне утворення і визнається суб'єктом
правовідносин, однак як юридична особа воно може бути
носієм лише тих прав та обов'язків, які не пов'язані з
природними властивостями людей.
Інститут юридичної особи в цивільному законодавстві зумовлений становленням товарно-грошових відносин у ринковій економіці, суспільним розподілом праці, необхідністю включення до цивільного обороту майна держави, кооперативів, громадських та інших організацій. З метою найбільш ефективного і раціонального використання державного майна воно, за загальним правилом, розподіляється і закріплюється за окремими державними підприємствами, установами та організаціями. Наділення підприємств та об'єднань майном, надання їм господарської самостійності є неодмінною передумовою здійснення господарського розрахунку, вчинення правових актів з реалізації продукції, розпорядження грошовими коштами, тобто виступу в обороті як самостійного суб'єкта цивільних прав та обов'язків.
На відміну від ЦК УРСР новий ЦК України не дає розгорнутого легального визначення юридичної особи. Стаття 80 нового ЦК України лише передбачає, що юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем і відповідачем у суді.
Юридичні особи можна поділити на окремі види за різними ознаками. Залежно від існуючих форм власності в Україні юридичні особи поділяються на: а) приватні; б) колективні; в) державні; г) змішані. Відповідно до суб'єктного складу юридичні особи поділяються на: а) українські; б) спільні з участю іноземного інвестора; в) іноземні; г) міжнародні організації та об'єднання.
У деяких країнах СНД поширений поділ юридичних осіб на комерційні та некомерційні. Комерційними визнаються організації, головною метою діяльності яких є одержання прибутку. Такими юридичними особами є господарські това-риства, виробничі кооперативи, підприємства незалежно від форм власності. До некомерційних юридичних осіб належать такі, які не мають на меті одержання прибутку і створюються для інших цілей. Такими некомерційними юридичними особами визнаються різні об'єднання громадян, у тому числі політичні партії, релігійні організації, споживчі кооперативи, фонди та інші.
Однак слід зазначити, що такий поділ є певною мірою умовним, оскільки і некомерційні організації досить часто виконують роботи, надають послуги, отримуючи при цьому прибуток.
З цих причин при розробці нового ЦК України відмовилися від такої класифікації і натомість відновили традиційний поділ на юридичних осіб публічного права і юридичних осіб приватного права. Суть цієї класифікації полягає в тому, що юридичні особи публічного права створюються незалежно від волі приватних осіб, як правило, для здійснення спеціальних функцій, не обумовлених їх участю у цивільному обороті (наприклад, міністерства і відомства, установи соціальної сфери, культурно-освітянські заклади та інші).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Поняття та ознаки господарських товариство як юридичних осіб

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок