Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Громадяни, як суб’єкти адміністративного права

Громадяни, як суб’єкти адміністративного права

Назва:
Громадяни, як суб’єкти адміністративного права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,56 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Громадяни, як суб’єкти адміністративного права


ПЛАН


Вступ
У адміністративному праві під суб'єктом розуміють носія прав і обов'язків у сфері державного управління, які передбаченні адміністративно-правовими нормами. Такий суб'єкт може реалізувати права і виконувати покладенні на нього обов'язки.
Колпаков В.К. виділяє комплекс передумов, якими повинен бути наділений "претендент", щоб отримати статус суб'єкту адміністративного права. До них належать:–
зовнішня відокремленість, яка характеризується наявністю системоутворюючих ознак;–
персоніфікація в суспільних відносинах управлінського типу, тобто виступ у вигляді єдиної особи – персони;–
здатність виражати і здійснювати волю у відносинах з державою або державну волю у процесі адміністративно-правового регулювання суспільних відносин.
Таким чином соціальні особливості спричиняють комплекс передумов, які свідчать про потенційну можливість бути суб'єктом адміністративних правовідносин, перетворення претендента на суб'єкта і визначення його місця і ролі у сфері державного управління. Колпаков В.К. Адміністративне право України. К.:1999.–с.96-97.
Громадяни – найбільша група суб'єктів адміністративних правових відносин. Конституція України надає перевагу інтересам, правам і свободам громадян перед правами і свободами інших учасників правовідносин. Тому що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою цінністю. Найчастіше особа вступає у відносини з державою у сфері
виконавчої влад, де практично реалізовуються надані особі Конституцією і Законами України права і свободи. Для реалізації деяких прав і свобод та виконання обов'язків важливе значення має громадянство – постійний правовий зв'язок особи і держави. Цей зв'язок проявляється у взаємних правах і обов'язках.
На всіх осіб, що постійно перебувають на території України, поширюється юрисдикція Української держави. Проте законодавство у багатьох випадках чітко розмежовує статус громадянина і особи. Громадяни України мають більш широкий обсяг прав і обов'язків, ніж особа, яка не пов'язана відносинами громадянства з державою.
Окрім того правосуб'єктність різних громадян має різницю залежно від статі, віку, стану здоров'я. Серед іноземних громадян, наприклад, особливим адміністративно-правовим статусом наділяються біженці згідно із законом "Про біженців" від 24 грудня 1993р.


1. Поняття, зміст та складові елементи адміністративної правосуб’єктності громадян
Необхідно розрізняти поняття “суб'єкт адміністративного права” і “суб'єкт адміністративних правовідносин”. Суб'єкти адміністративного права визначаються в нормах права загальним чином, як взагалі громадяни, громадські об'єднання, державні органи, недержавні організації, підприємства, установи, організації, трудові колективи. Вони можуть протягом навіть тривалого часу не вступати ні з ким в адміністративні правовідносини, тобто не ставати їхніми суб'єктами.
Суб'єкт же правовідносин завжди конкретний. Суб'єкти адміністративних правовідносин - це конкретні учасники, сторони правовідносин, наділені обов'язками і правами в сфері виконавчої влади і спроможні здійснювати їх.
Суб'єкти адміністративного права можуть стати суб'єктами адміністративних правовідносин, якщо є три умови Голосніченко І.П. Адміністpативне пpаво Укpаїни: (Осн. категоpії і поняття).посібник. — Ірпінь, 1998. — С. 29.
:
1. адміністративно-правова норма, що передбачає права або/і обов'язки суб'єкта;
2. адміністративна правоздатність і дієздатність суб'єкта;
3. підстава виникнення, зміни і припинення правовідносин (юридичний факт).
Ці загальні умови для кожного суб'єкта адміністративного права (органа виконавчої влади, посадової особи, будь-якої організації й ін.) виглядають по-різному.
Головною особливістю становища громадян як суб'єктів адміністративного права є те, що вони виступають як приватні особи, тобто реалізують свої особисті, загальногромадянські права та обов'язки у сфері державного управління, а не права та обов'язки виконавчо-розпорядчих органів, громадських організацій чи посадових осіб.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Громадяни, як суб’єкти адміністративного права

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок