Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Основні методи розслідування комп’ютерних злочинів

Основні методи розслідування комп’ютерних злочинів

Назва:
Основні методи розслідування комп’ютерних злочинів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,97 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Основні методи розслідування комп’ютерних злочинів


ЗМІСТ
Вступ 3
Розділ І. Поняття комп’ютерного злочину. 7
Розділ ІІ. Криміналістична характеристика комп’ютерних злочинів: 12
2.1. Спосіб вчинення злочину; 12
2.2. Особа злочинця; 21
2.3. Обстановка скоєння злочину; 25
2.4. Знаряддя і засоби, що використовуються при скоєнні комп'ютерних злочинів; 26
2.5. Жертва комп’ютерного злочину. 27
Розділ ІІІ. Особливості розслідування комп’ютерних злочинів: 29
3.1. Слідчі ситуації та версії; 29
3.2. Особливості проведення основних слідчих дій; 30
3.3. Використання спеціальних знань; 37
Розділ IV. Міжнародне співробітництво під час розслідування комп’ютерних злочинів. 40
Висновок 44
Список використаних джерел 46
ВСТУП
В наш час, коли настає епоха Інтернету і комп’ютерних технологій, комп’ютерна злочинність стала реальністю суспільного життя. Негативні тенденції в значній мірі зумовлені бурхливим процесом розвитку науково-технічної революції (НТР). Ця революція зумовила появу нового виду суспільних відносин і ресурсів - інформаційних. Існує низка особливостей, які відрізняють інформаційні ресурси від інших видів ресурсів:
- вони неспоживні і можуть підлягати не фізичному, а моральному зносу;
- вони по своїй суті нематеріальні і не зводяться до фізичного носія, в якому втілені;
- їх використанння дозволяє різко зменшити використання інших видів ресурсів, що в кінцевому результаті призводить до значної економії матеріальних ресурсів;
- процес їх створення і використання здійснюється за допомогою комп’ютерної техніки.
Інформація на сьогодні стає продуктом суспільних відносин, починає набувати рис товару і ставати предметом купівлі-продажу. Наслідком інформаційних процесів є виникнення і формування нових суспільних відносин і зміною вже існуючих. Зараз можна зафіксувати велику кількість договірних відносин, пов’язаних з виготовленням, передачею, накопиченням і використанням інформації в різних її формах.
В зв’язку з цим нові інформаційні технології дали поштовх в плані прогресу суспільства, але й стимулювали виникнення і розвиток нових форм злочинності. Революція в галузі комп’ютерної техніки надала злочинцям широкі можливості в плані доступу до нових технічних засобів. В сучасних українських умовах злочинні структури не відчувають недостачу кадрів, які можуть ефективно використовувати найновіші електронні засоби, технологічні новинки, свої професійні знання і навики для підготовки, вчинення, маскування злочинів і активній протидії роботі правоохоронних органів. Цими професіональними кадрами є звільнені висококваліфіковані спеціалісти, що обслуговували структури воєнно-промислового комплексу, різні науково-дослідні центри, лабораторії і інститути, а також реорганізовані в недавному минулому КДБ. Ріст безробіття одразу ж вплинув на зміну криміногенної ситуації в Україні.
Відсутність чіткого визначення комп’ютерної злочинності, єдиного розуміння суті цього явища значно ускладнюють визначення завдань правозастосовчих органів у виробленні єдиної стратегії боротьби з нею. Довгий час вважалось, що комп’ютерна злочинність існує тільки в іноземних капіталістичних державах, а в Україні через слабку комп’ютеризацію це явище відсутнє взагалі. На мій погляд, саме ці обставини призвели до недостатнього вивчення цієї проблеми. Сама поява комп’ютерної злочинності в нашій країні наштовхує на думку, що це явище властиве всім державам, які в результаті наукового прогресу вступають в період широкої комп’ютеризації своєї діяльності.
Протягом останніх 20-25 років по мірі комп’ютеризації господарсько-управлінської та фінансово-кредитної діяльності з’явились нові види злочинів, які стали називатись комп’ютерними, виходячи із термінології іноземної юридичної практики. Перший злочин подібного типу в колишньому СРСР був зареєстрований в 1979 році в м. Вільнюсі. Тоді шкода державі склала біля 80000 рублів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Курсова робота на тему: Основні методи розслідування комп’ютерних злочинів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок