Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Контрабанда

Контрабанда

Назва:
Контрабанда
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,90 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
“Контрабанда”


План:


Вступ
У сучасних ринкових умовах, коли економіка України стала "відкритою", а державні кордони "прозорими" і в багатьох місцях "розмитими", поряд з економічними злочинами різко зросла і контрабанда.
Вивчення митної та судово-слідчої практики, офіційної статистики дають підстави для висновку про значну поширеність цих злочинів. Так, у 1995 р. митними органами України було порушено 1530 кримінальних справ про контрабанду, що більше як у 5 разів перевищує відповідний показник 1992 р. і у 13 - 1991 р. При цьому з 1996 р. спостерігається тенденція зменшення зареєстрованої контрабанди. Якщо у 1996 р. співробітниками митних органів було припинено 1021 випадок контрабанди, то у 1997 р. їх число становило 939, у 1998 р. - 727, 1999 р. - 738, а у 2000 р. тільки 439 Основи методики розслідування контрабанди: Навч. посібник. / В.М.Шевчук. – Х.: Нац. юрид. акад. України, 2001 – С. 3.. Тут необхідно враховувати високий рівень латентності цих кримінальних явищ. За деякими оцінками виявляється лише один з десяти випадків контрабанди.
Нині однією з негативних тенденцій боротьби з контрабандою є те, що перспективи і можливості судового вирішення кримінальних справ даної категорії залишаються невеликими. За даними Служби безпеки України до суду надходить тільки 25% порушених митними органами кримінальних справ про контрабанду, а отримує покарання 10% обвинувачених.
До компетентних органів держави, які реально на сьогоднішній день можуть протистояти контрабандній діяльності в Україні, відносяться Служба безпеки України, органи Державної Митної Служби, Прикордонні війська, органи МВС, прокуратури та суд.
Основним суб'єктом здійснення координаційних та загально-попереджувальних заходів по боротьбі з контрабандою є Координаційний комітет по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю при Президентові України. Він покликаний координувати діяльність компетентних державних органів (в тому числі і по боротьбі з контрабандою).


Розділ І. Поняття контрабанди та її основні ознаки
Історичний розвиток поняття "контрабанда".
Можна сказати, що в цілому до настання “параду суверенітетів” боротьба з контрабандою на величезній радянській території велася доволі успішно. Досвід цієї боротьби широко використовувався в незалежній Україні, отже, існує сенс розповісти про це.
Максимально “прозорими” кордони України, як і усієї Російської імперії, стали в 1917р. За умов відсутності будь-якого контролю та масової міграції заможної частини населення вивозилося усе, що мало навіть незначну цінність.
Обладнання кордонів стало головним завданням для нової влади. Основні надії покладалися на профспілку митних працівників – єдину структуру в системі Мінфіну, яка не саботувала радянську владу.
8 грудня 1921р. на базі профспілки митників було утворено Центральну комісію по боротьбі з контрабандою. Вона була покликана попереджувати нелегальне ввезення зброї та боєприпасів, а також вивезення історичних та культурних цінностей.
Поняття “контрабанда” в перші роки радянської влади було максимально спрощеним – нею вважалося “все, що ввозиться та вивозиться без дозволу”. Лише в 1924р. в Митному статуті СРСР були визначені поняття “простої” (яка не завдає значної шкоди економіці країни) та “кваліфікованої” (особливо небезпечної) контрабанди. В останньому випадку застосовувалися не лише штрафи та конфіскація, а й судове покарання. Крім того, статут передбачав використання превентивних заходів у боротьбі з контрабандою в межах 50-кілометрової прикордонної смуги.
Після 1924р. боротьба з контрабандою велася в умовах посилення монополії держави на зовнішню торгівлю. Дефіцит товарів, їх низька якість та високі ціни – все це сприяло збільшенню контрабанди з-за кордону, де товари були кращими, а отже, й прибуток було гарантовано.
В 30-ті роки контрабанда в основному велася через чорноморські порти та південні сухопутні кордони. Методи доставки контрабандних товарів були найрізноманітнішими. Усвідомивши марність боротьби силовими методами, радянські спеціалісти заговорили про необхідність створення митних органів з правом відповідного оподаткування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Контрабанда

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок