Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Аналіз суб’єктивної сторони злочину

Аналіз суб’єктивної сторони злочину

Назва:
Аналіз суб’єктивної сторони злочину
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
12,35 KB
Завантажень:
522
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
План
Вступ
Розділ 1 Поняття і значення суб’єктивної сторони злочину
Розділ 2 Вина – основний елемент суб’єктивної сторони злочину
Розділ 3 Форми вини:
3.1 Вина у формі умислу
3.2 Необережна форма вини
Розділ 4 Факультативні ознаки суб’єктивної сторони злочину
4.1 Мотив злочину
4.2 Мета злочину
4.3 Емоційний стан особи
Висновки
Список використаної літератури.
Вступ
Кримінальне законодавство визнає суб’єктивну сторону обов’язковим елементом будь-якого складу злочину, наявність чи відсутність якого дає можливість відмежувати злочинне діяння від незлочинного. Проблема суб’єктивної сторони складу злочину є об’єктом дослідження у працях багатьох вітчизняних науковців. Обґрунтування даної проблеми включає в себе дослідження всіх ознак ( обов’язкових та факультативних) суб’єктивної сторони злочину. Проте, слід зауважити, що центральне місце серед них займає вина, як основна ознака. Підхід до її розуміння ускладнюється тим, що вона пов’язана з психікою людини.
Метою дослідження в даній курсовій роботі є визначення поняття суб’єктивної сторони, її значення для встановлення складу того чи іншого злочину; висвітлення поняття вини та її форм. Разом з тим, значна увага приділяється факультативним ознакам – мотиву та меті вчинення злочину і емоційному стану особи-злочинця, - оскільки в деяких випадках вони є обов’язковими ознаками наявності складу злочину.
Актуальність даної теми обумовлюється важливістю суб’єктивної сторони складу злочину для правильної кваліфікації діянь особи та для призначення їй покарання, яке б відповідало ступеню суспільної небезпечності вчиненого. Слід також відзначити, що правильне встановлення всіх ознак суб’єктивної сторони – це завершальний стан у констатації складу злочину як єдиної підстави кримінальної відповідальності.
Поняття і значення суб’єктивної сторони злочину
Кожен злочин – це єдність об’єктивного і суб’єктивного. Вказуючи на наявність суб’єктивного у злочині, маються на увазі ті ознаки, описані в законі, які характеризують діяння з внутрішнього боку, які складають внутрішній зміст злочину.
Єдність об’єктивного і суб’єктивного настільки взаємозалежна, що вчинки викривають думки, наміри, а про наміри, думки судять по вчинку. Як писав Г.Гегель, - що людина робить, такою вона і є; людина не що інше як низка її вчинків. Гегель Г. В. Ф. – Сочинения. – Т.1. – М., - Л., 1954.
Сукупність всіх суб’єктивних ознак складає суб’єктивну сторону складу злочину. Так, ознаки суб’єктивної сторони складу злочину, а, в свою чергу, об’єктивні ознаки злочину є зовнішнім проявом внутрішніх, суб’єктивних його ознак, властивостей.
Суб’єктивна сторона складу злочину – це процес мислення, бажань і волі людини, в якому відображається її об’єктивна поведінка та інші зовнішні обставини, пов’язані з вчиненням злочину. Советское уголовное право. Общая часть./ под ред. Н. А. Беляева, - М., «Юридическая литература», 1977. с.121.
Суб’єктивна сторона злочину характеризується такими юридичними ознаками як вина, мотив та мета вчинення злочину, емоційний стан особи-злочинця.
Суб’єктивна сторона складу злочину завжди знаходить свій вияв у певному зовнішньому протиправному діянні. Тобто суб’єктивна сторона в цілому, як і її елемент, взятий окремо, проявляє себе не абстрактно, а конкретно через об’єктивну сторону вчиненого злочину. В об’єктивних ознаках злочину виявляються мотив, мета і, в кінцевому підсумку волевиявлення особи. “ Схематично цей процес виглядає так: залежно від тієї чи іншої потреби людини у неї виникає в фактор певної поведінки – мотив;
характер і зміст мотиву мету; мета веде до формування волі людини; воля виявляється у конкретному діянні”
Суб’єктивна сторона злочину – це внутрішній бік злочину, це ті психічні процеси, які відбуваються у свідомості суб’єкта, які характеризують його волю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Аналіз суб’єктивної сторони злочину

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок