Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> курсова робота: Митні органи

Загрузка...

Митні органи / сторінка 2

Назва:
Митні органи
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,17 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 

Безпосередньо ж дізнання проводять посадовці цих підрозділів. Обличчя, виробляюче дізнання, починає його за дорученням начальника митного органу, але ухвалює рішення від свого імені і несе особисту відповідальність за хід дізнання.
В той же час начальник митного органу не може відмінити ухвалу особи, виробляючої дізнання, якщо на те була дана санкція прокурора.
1.2. Умови при яких збуджено кримінальна справа.
Незалежно від характеру правопорушення закон передбачає єдині мотиви і підстави для порушення справи. Під мотивом до порушення кримінальної справи розуміються джерела, з яких митні органи одержують відомості про злочини. Таким джерелом може служити і безпосереднє виявлення митним органом ознак злочину, у тому числі контрабанди.
На відміну від мотивів підставою для порушення кримінальної справи є фактичні дані, вказуючі на наявність ознак злочину.
Коли до митного органу поступає повідомлення про злочин, він порушує кримінальну справу тільки в тому випадку, якщо необхідно виробити невідкладні слідчі дії для того, щоб встановити і закріпити сліди злочину.
За відсутності необхідності в проведенні невідкладних слідчих дій кримінальні справи збуджуються тільки слідчими.
Анонімні заяви, повідомлення по телефону особи, що відмовилася назвати себе, не є мотивом для порушення кримінальної справи.
Карно-процесуальний закон встановлює триденний термін з дня отримання повідомлення про злочин, а у виняткових випадках — десятиденний термін для перевірки, в основному методами митного контролю (огляд, перевірка документів і т. д.) і отримання необхідних матеріалів і пояснень. До порушення кримінальної справи застосовуються оперативно-розшукові заходи.
Результати перевірки доводяться до зведення начальника митної установи (він же є начальником органу дізнання), після чого розв'язується питання про порушення кримінальної справи.
Переважне число митних злочинів виявляється працівниками митниці в ході здійснення митного контролю при перевірці документів, огляді транспорту, вантажів і особистого огляду. Повідомлення про порушення кримінальної справи прямує в регіональне митне управління і Державний митний комітет.
Дізнання проводиться тільки посадовцями митних органів. Але при проведенні ряду невідкладних слідчих дій обов'язковою умовою є участь двох понятих (огляди, обшуки, виїмки, огляд). В якості понятих можуть бути викликані будь-які не зацікавлені в справі громадяни.
Закон надає особі, виробляючій дізнання, можливість привертати до участі в оглядах місця події, приміщень, предметів, документів компетентних осіб в якості фахівців.
1.3. Виїмка, обшук, затримання, огляд.
Виїмка відноситься до невідкладних слідчих дій і здійснюється митним органом, якщо виникає необхідність вилучити певні предмети і документи, що мають значення для справи, і якщо точно відомо, де і в кого вони знаходяться.
Обшук виробляється в тому випадку, якщо є достатні підстави вважати, що в приміщенні або іншому місці знаходяться предмети (товари, транспортні засоби, інші предмети) або документи, що можуть мати значення для справи.
Обшук проводиться по ухвалі особи, провідної дізнання, і лише з санкції прокурора. У випадках, що не терплять зволікання, обшук може бути вироблений і без санкції, але з подальшим повідомленням про це прокурору протягом 24 годин.
Особистий огляд є формою митного контролю. Проведення його має на меті знайти предмети контрабанди або предмети, заборонені до транзиту.
Ціль проведення особистого обшуку ширше, ніж при особистому огляді. Крім вказаних вище предметів в результаті обшуку можуть бути знайдені і інші речові докази: документи, товарні чеки, квитанції на окремо наступний багаж, записники, що містять відомості, що цікавлять слідство. Тому проведення особистого огляду не виключає подальше проведення особистого обшуку.
Питання про затримання громадянина ставиться перед начальником митного органу в одному з трьох випадків:—
якщо особа захоплений при здійсненні злочину або безпосередньо після його здійснення;—
якщо очевидці прямо вкажуть на нього як на обличчя, що зробило злочин;—
якщо на одязі підозрюваного, при ньому або в його житлі знайдені явні сліди злочину (ст.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота на тему: Митні органи

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок