Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Скачати курсова робота: Митні органи

Митні органи / сторінка 4

Назва:
Митні органи
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,17 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Крім того, їм надано право контролювати поштові відправлення, телеграфні і інші повідомлення, а також прослуховувати телефонні переговори.
Організація і тактика проведення оперативно-розшукових заходів складають державну таємницю.
В ході проведення таких заходів можуть використовуватися інформаційні системи, видео- і аудіозапис, кино- і фотографування. В практиці митних органів застосовуються і такі технічні засоби для виявлення тайників з предметами контрабанди, як рентгенівські апарати і прилади для виявлення металів.
Підстави проведення оперативно-розшукових заходів для митних органів — ті ж, що і для інших правоохоронних органів. Визначені вони в Законі "Про оперативно-розшукову діяльність в Російській Федерації" від 12 серпня 1995 р.
Такі заходи застосовуються не тільки після порушення кримінальної справи, але і при отриманні відомостей про злочин, що готується. Відомості можуть бути отримані, наприклад, за наслідками митного контролю. Розташовуючи ними, митні органи можуть проводити оперативну перевірку.
Підставою для проведення оперативно-розшукових заходів є також доручення слідчого, вказівка прокурора, запити міжнародних правоохоронних організацій і правоохоронних органів іноземних держав відповідно до договорів про правову допомогу.
В раніше діючому Законі "Про оперативно-розшукову діяльність" від 13 березня 1992 р. такі заходи не передбачалися. Контрольовані поставки характерні для митної сфери. Тому вони передбачені митним законодавством.
Розділ 37 Митного кодексу передбачає порядок проведення контрольованих поставок, перш за все наркотичних засобів і психотропних речовин. Викликано це збільшеною небезпекою розповсюдження наркотиків в Російській Федерації. Державна межа використовується наркобізнесом для ввезення наркотиків в країну або транзиту через її територію. Контрольовані поставки виконують роль бар'єра до його розповсюдження.
Ст. 227 Митного кодексу визначає ціль використовування такого методу — припинення міжнародного незаконного обороту наркотичних засобів і психотропних речовин і виявлення осіб, що беруть участь в такому обороті. В кожному випадку митні органи РФ діють відповідно до домовленості з митними і інших компетентних органів іноземних держав або на основі міжнародних договорів.
Суть контрольованої поставки полягає в тому, що під контролем митних органів припускає ввезення в країну і вивіз з неї або транзит наркотичних засобів і психотропних речовин, включених в незаконний оборот.
Рішення про використовування методу контрольованої поставки ухвалюється Державним митним комітетом РФ. Якщо країною призначення є іноземна держава, кримінальна справа в Російській Федерації не збуджується, а про ухвалене рішення негайно повідомляється прокуратура. Вказаний метод може використовуватися і в інших визначених законом випадках.
З ухваленням нового Закону про оперативно-розшукову діяльність контрольовані поставки віднесені до неї відповідно до Закону контрольована поставка предметів, речовин і продукції, вільна реалізація яких заборонена або оборот яких обмежений, проводиться на підставі ухвали, затвердженої керівником органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність.
 
1.5. Проведення оперативно-розшукових дій
пов'язано з обмеженням прав громадян
Забезпечення законності проведення оперативно-розшукових заходів передбачене ст. 9 Закону "Про оперативно-розшукову діяльність в РФ".
При проведенні оперативно-розшукових дій, пов'язаних з обмеженням конституційних прав громадян на таємницю переписки, телефонних переговорів, поштових, телеграфних повідомлень, а також з порушенням конституційного права на недоторканність житла, митний орган, як і будь-який інший правоохоронний орган, провідний оперативно-розшукові дії, зобов'язаний уявити матеріали судді, який розглядає їх одноосібне і ухвалює рішення про можливість їхнього проведення або відмовляє в цьому. Для вирішення питання суддя може зажадати надати додатковий матеріал.
Ухвала Пленуму Верховного Суду РФ "О деяких питаннях, зв'язаних з приміненням ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота на тему: Митні органи

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок