Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття довіреності. Зміст та форми довіреності. Строк дії довіреності

Поняття довіреності. Зміст та форми довіреності. Строк дії довіреності

Назва:
Поняття довіреності. Зміст та форми довіреності. Строк дії довіреності
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,68 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Поняття довіреності. Зміст та форми довіреності. Строк дії довіреності.


ПЛАН
Вступ
Представництво – це правовідношення, у відповідності із яким одна особа (представник) на підставі повноваження, яке він має, виступає від імені другої особи (представляємого), безпосередньо створюючи (змінюючи, припиняючи) для нього права та обов’язки. Представник може здійснювати від імені представляємого різноманітні угоди (купівлі-продажу, найму, обміну житлової площі та ін).
Через представника можуть здійснюватися і інші юридичні дії – пред’явлення претензій, отримання заробітної плати і т.п. не допускається здійснення через представника таких дій, які за своїм характером можуть здійснюватись тільки особисто (наприклад, оформлення заповіту, усиновлення). У порядку представництва не можуть здійснюватись дії, які не мають безпосереднього юридичного значення (фактичні дії, наприклад, виконання робіт).
Повноваження представника може основуватися на довіреності, законі (наприклад, право батьків виступати від імені своїх неповнолітніх дітей, опікунів – від імені підопічних у якості їх законних представників), адміністративному акті (наприклад, наказ на призначення на посаду продавця, касира, повноваження, які випливають з обстановки, у які вони діють).
Громадяни, які виступають у якості представників повинні бути дієздатними.
Юридичні особи можуть бути представниками, якщо це не протирічить їх статутним завданням.
Юридичні особи мають право відкривати у встановленому законом порядку спеціальні підрозділи для виконання представницьких функцій поза місцем їх знаходження; юридичні дії здійснюються керівником такого підрозділу на підставі довіреності відповідної юридичної особи.
Представнику забороняється здійснювати угоди від імені представляємого у відношенні себе особисто або у відношенні іншої особи, представником якого він одночасно являється.
Юридичні наслідки дій, які здіснюються представником, виникають для представляємого за умови, що вони здійснені у межах, що надають йому повноваження. Однак, якщо представляємий згодом погодиться із діями представника, які виходять за межі повноваження, вони також складають для представляємого права та обов’язки.
У цивільному процесі представництво допускається у всіх справах і означає виконання представником від імені і у інтересах представляємого процесуальних дій. Право вести справу у суді через представника належить сторонам і іншим учасникам справи, при цьому громадянин може сам приймати участь у справі разом із представником. Представлення інтересів неповнолітнього звинувачуваного або потерпілого здійснюється його законними представниками.
Представництво у господарському суді – справи юридичних осіб ведуть у господарському суді їх органи (керівники або їх заступники), що діють у межах повноважень, наданих їм законом, статутом або положенням, або інші представники організації – представники юридичної особи. Повноваження керівника організації (заступника) підтверджуються документами, які посвідчують його службове положення. Інші працівники організації, що виступають у якості представників сторін, третіх осіб, підтверджують свої повноваження належним чином оформленою довіреністю підприємства.
Громадяни-підприємці можуть вести справи у господарському суді особисто або через представників. Особиста участь громадянина не заважає йому мати представника. Повноваження представника повинні бути виражені у довіреності у відповідності із законом. У якості представника організації і громадянина-підприємця у господарському суді може виступати адвокат. Його повноваження посвідчують документом, що видається юридичною консультацією. Повноваження на ведення справи у господарському суді дає представнику право на здійснення від імені представляємого всіх процесуальних дій, крім повної або часткової відмови від позовних вимог, визнання позову, зміни предмету позову, передачі повноважень іншій особі (передовіра), пред’явлення наказу до стягнення, отримання присудженого майна або грошей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Поняття довіреності. Зміст та форми довіреності. Строк дії довіреності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок