Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Ексцес виконавця

Ексцес виконавця

Назва:
Ексцес виконавця
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,55 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПЛАН
Вступ
Розділ 1. Співучасть у злочині
1.1. Поняття та ознаки співучасті
1.2. Форми співучасті
Розділ 2. Види співучасників.
Розділ 3. Спеціальні питання відповідальності за співучасть.
3.1. Кваліфікація дій виконавця.
3.2. Ексцес виконавця.
Висновок
Список використаних джерел
Зміст


ВСТУП
Стан злочинності та проблема боротьби з нею завжди привертали увагу не лише теоретиків і практиків професіоналів, а й усього світового співтовариства. Ця проблема сьогодні стала однією з найгостріших і животрепетних.
З кожним роком ми спостерігаємо очевидне погіршення криміногенної обстановки. Пограбування, шахрайство, насильство - усе це стало ледь не звичним у нашому повсякденному житті.
Стан сучасної злочинності має визначатися балансом двох складових: рівнем демократизації суспільства і суворістю контролю. Ми так само спостерігаємо загальну тенденцію зростання злочинності у світі при одночасному зниженні караності винних.
Вияви злочинності як діяльності, спрямованої на протизаконне задоволення потреб певної частини суспільства за рахунок інтересів більшості його членів, завжди були специфічними і своєрідними та відбивали стан і рівень розвитку цього явища. Сучасну злочинність за своїми якісними і кількісними характеристиками не можна порівняти зі злочинністю минулих років. Злочинна діяльність стала органічною складовою частиною нашої економіки, перетворилася на бізнес.
Головне в сучасній злочинності - не кількісні її зміни, а якісні перетворення, поява нових видів злочинів, зростання їхньої кількості, а також кількості злочинних діянь, раніше рідко вчинюваних, зухвалість і жорстокість дій злочинців, проникнення злочинності в усі структури суспільства і держави, рівень її організованості й міжнародного „співробітництва", що загрожує вільному і незалежному існуванню держави.
Злочини вчиняються не лише поодинці. Досить часто в одному злочині беруть участь дві або більше особи, які діють узгоджено і спрямовують свої дії на досягнення єдиного результату. У таких ситуаціях виникає питання про співучасть.
Інститут співучасті вважається одним з найскладніших у кримінальному праві, оскільки злочин, вчинений спільно декількома особами, розглядається як такий, що становить підвищену суспільну небезпеку, особливо у складі організованої групи, злочинної організації. Слід сказати, що суспільна небезпека таких діянь - це не механічне поєднання зусиль, а усвідомлюване здійснення різнопланових рольових функцій співучасниками злочину в певному часі і просторі, між якими завжди існує інформаційний зв'язок. Їх взаємодія у вчиненні злочинів є складною, яка поєднує у собі енергетичний і психічний процеси злочинної діяльності кожного співучасника.
Часто на практиці виникають труднощі при кваліфікації діянь осіб, які спільно вчинили злочин. Такі помилки призводять до того, що невинні особи несправедливо притягуються до кримінальної відповідальності, а злочинці уникають покрання. Визначення особливостей відповідальності осіб при співучасті, особливо в складних її формах є необхідною умовою боротьби зі злочинністю, запорукою справедливості покарання за скоєне.
Таким чином актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю правильної кваліфікації злочинних діянь вчинених в співучасті, особливостями відповідальності співучасників, що є необхідною умовою ефективності роботи органів кримінального переслідування та правосуддя в сфері боротьби зорганізованою злочинністю.
Розділ 1. Співучасть у злочині
1.1. Поняття й ознаки співучасті
Злочин може бути вчинений як однією особою, так і спільними діями кількох осіб. Досить часто у вчиненні злочину беруть участь декілька осіб, які діють узгоджено і спрямовують спільні зусилля на досягнення злочинного результату.
Вчинення злочину у співучасті має свою специфіку і характеризується більш високим ступенем суспільної небезпеки. У ряді випадків вчинення злочину у співучасті розцінюється як кваліфікуюча обставина (наприклад, вчинення грабежу за попередньою змовою групою осіб – (ч. 2 ст. 186 КК).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Ексцес виконавця

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок