Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Стадія виконання вироку

Стадія виконання вироку

Назва:
Стадія виконання вироку
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,44 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему:
“СТАДІЯ ВИКОНАННЯ ВИРОКУ ”


ЗМІСТ
1. ВСТУП
РОЗДІЛ 1. НАБРАННЯ ВИРОКОМ ЗАКОННОЇ СИЛИ І ПОРЯДОК ЗВЕРНЕННЯ ЙОГО ДО ВИКОНАННЯ
РОЗДІЛ 2. ВИКОНАННЯ СУДОВОГО ВИРОКУ
ВИСНОВОК
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ


ВСТУП
Виконання вироку, ухвали і постанови, які набрали законної сили, є завершальною стадією кримінального процесу. В ній реалізуються рішення суду про винність чи невинність підсудного, про обране винному покарання, про відшкодування завданої злочином шкоди інші рішення, сформульовані у резолютивній частині вироку. Суть і завдання виконання вироку як стадії кримінального процесу полягає, як правило, не у фактичної виконанні рішень суду, які сформульовані в резолюції ній частині вироку, зокрема: реалізації основних і додаткових мір покарання, стягненні завданих злочином збитків, судових витрат тощо. Виконання вироку здійснюється в основному виконавчою владою в особі або спеціально створених для цієї мети органів (виправно-трудові установи, інспекції виправних робіт органів внутрішніх справ, судові виконавці), або міліцією, адміністрацією підприємств, установ і організацій, і регулюється нормами кримінального, кримінально-виконавчого, цивільного процесуального, адміністративного та інших галузей права. Завданням цієї стадії кримінального права є організація процесуальної діяльності, спрямованої: 1) звернення вироку до виконання; 2) забезпечення встановлених законом випадках повної або часткової безпосередньої реалізації вироку; 3) вирішення встановлених законом питань, які виникають у ході фактичноговиконання вироку; 4) здійснення контролю за виконанням вироку.[3]
Правовідносини, які виникають год час реалізації цих завдань, регулюються переважно нормами кримінально-процесуального права і становлять зміст стадії виконання вироку. Суб'єктами цих правовідносин, крім суду, є: про-курор, засуджений, захисник засудженого, цивільний позивач, цивільний відповідач, представник органу, що ві-дає виконанням покарання, а також спостережної ко-місії, служби у справах неповнолітніх при виконавчому комітеті місцевої Ради народних депутатів та ін. Ви-рішальна роль у стадії виконання вироку належить судові. Тільки він звертає вирок до виконання, і тільки він вправі вирішувати всі важливі правові питання, які мо-жуть виникнути в ході фактичного виконання вироку, шляхом розгляду і вирішення їх у судовому засіданні.


РОЗДІЛ 1.
ВСТУП СУДОВОГО ВИРОКУ У ЗАКОННУ СИЛУ
Судовий Вирок - акт правосудця, який містить висновок про винність або невинність обвинуваченого (підсудного) та розв'язує справу по суті. Через вирок суд вирішує завдання правильного застосування закону, з тим щоб кожний, хто вчи-нив злочин, був притягнутий до відповідальності та жоден не-винний не був покараний.
Згідно з Конституцією України ніхто не може бути визна-ний винним у вчиненні злочину інакше як за обвинувальним вироком суду (ст. 62); правосуддя здійснюється виключно су-дом; судові рішення виносяться іменем України (ст. 124).
Враховуючи значимість вироку як акту правосуддя, за-кон передбачає чітку систему гарантій його законності та обґрунтованості, а саме: незалежність судців та підпоряд-кованість їх тільки закону; недоторканність суддів, їх служ-бових та житлових приміщень; здійснення правосуддя тільки судом та заборона делегування повноважень суду іншим органам; винесення вироку в нарадчій кімнаті, при-сутність в якій інших осіб не допускається; недопущення будь-якого впливу на суддів під час прийняття ними рішен-ня у справі; таємниця наради суддів; особливий порядок обговорення питань, які розв'язуються судом, та прийнят-тя за ними рішення; право судді на окрему думку; підпи-сання вироку всім складом суду; публічне проголошення вироку відразу ж після його прийняття.
Згідно із вимогою ст. 322 КПК України вирок виноситься в окремому приміщенні - нарадчій кімнаті. Під час наради та постановления вироку в нарадчій кімнаті можуть бути тільки судці, які входять до складу суду у даній справі. Присутність тут секретаря судового засідання або будь-яких інших осіб не допускається [8].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Стадія виконання вироку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок