Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Види дисциплінарної відповідальності за трудовим правом

Види дисциплінарної відповідальності за трудовим правом

Назва:
Види дисциплінарної відповідальності за трудовим правом
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
на тему:
Види дисциплінарної відповідальності за трудовим правом


Зміст

Вступ……………………………………………………………………………..3
1. Загальні положення про дисципліну праці…………………………………5
1.1 Поняття трудової дисципліни та методи її забезпечення………………...5
1.2 Внутрішній трудовий розпорядок…………………………………………9
2. Дисциплінарна відповідальність……………………………………………14
2.1 Поняття дисциплінарної відповідальності та її види…………………….14
2.2 Дисциплінарне стягнення: порядок накладання, оскарження та зняття..16
3. Характеристика деяких видів спеціальної
дисциплінарної відповідальності за законодавством
України…………………………………………………………………………..23
3.1. Дисциплінарна відповідальність суддів…………………………………..23
3.2. Дисцилінарна відповідальність працівників прокуратури………..….…26
Висновки ……………………………………………………………………….29
Список використаної літератури………………………………………………30


Вступ
Проголошення України демократичною, соціальною та правовою державою, найвищою соціальною цінністю якої є людина, обумовлює необхідність реформування трудового законодавства, приведення його у відповідність з міжнародними нормами і стандартами.
Попри шістнадцятирічну історію незалежності України, з часів СРСР законодавство про дисциплінарну відповідальність розвитку в нашій державі майже не зазнало: можна згадати лише про дисциплінарні статути Збройних сил і міліції, а також окремі, розрізнені норми Кодексу законів про працю України і Виправно-трудового кодексу України. Не приділялось належної уваги цим питанням і в правовій доктрині. Як правило вони розглядалися лише в рамках підручників з адміністративного і трудового права. В зв'язку з цим росте кількість громадян, які, незаконно притягуються до адміністративної та дисциплінарної відповідальності лише через вади відповідного законодавства. Більшість робіт, присвячених дисциплінарній відповідальності, датовано радянським періодом, а сучасні роботи здебільшого торкаються окремих аспектів дисциплінарної відповідальності. Такий стан роздробленості проблеми потребує новітніх досліджень в галузі трудового права, бо, як і запобіганні правопорушень, у максимально можливому усуненні шкоди, що заподіюється ними суспільству.
У чинному Кодексі законів про працю України (далі КЗпП) детально врегульована лише відповідальність працівників, окремі ж випадки відповідальності роботодавця розпорошені по всьому КЗпП і не врегульовані в ньому в окремій главі; у діючому законодавстві не знайшли також свого закріплення питання відповідальності сторін колективних трудових правовідносин. У КЗпП України ті чи інші питання відповідальності регулюються із зміщенням гарантій на користь однієї із сторін без врахування інтересів іншої сторони трудових правовідносин.
Підготовка проекту нового Трудового кодексу України вимагає розробки концепції побудови Кодексу в цілому і кожного з його розділів, одним з яких є розділ, що регулює відповідальність сторін трудових відносин. Це в свою чергу вимагає розробки концепції розвитку як трудових правовідносин взагалі, так і кожного із видів трудових правовідносин, особливе місце серед яких займають правовідносини з відповідальності.
Незважаючи на ґрунтовні дослідження, проблеми відповідальності в трудовому праві не тільки не втратили своєї актуальності, а ще більше загострилися. Донині залишається спірним питання щодо поняття юридичної відповідальності взагалі та дисциплінарної відповідальності зокрема. У зв'язку з цим виникає необхідність дослідження відповідальності в трудовому праві з метою виявлення в ній наявності не лише негативного, а й позитивного аспекту.


Розділ 1 Загальні положення про дисципліну праці
1.1 Поняття трудової дисципліни та методи її забезпечення
Необхідною умовою успішної організації трудового процесу та високої продуктивності праці незалежно від галузі економіки, форми організації праці та соціально-економічних відносин є до-тримання учасниками цього процесу певного розпорядку, коор-динації діяльності та злагодженості в роботі. Закріплений у пра-вових нормах порядок поведінки учасників трудового процесу визначає поняття трудової дисципліни як правового інституту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Види дисциплінарної відповідальності за трудовим правом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок