Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Принципи цивільного процесуального права України

Принципи цивільного процесуального права України

Назва:
Принципи цивільного процесуального права України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
11,79 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота
з цивільного процесуального права на тему:
“Принципи цивільного процесуального права України”
.


План
Вступ
Розділ 1. Поняття та значення принципів цивільного процесуального права
Розділ 2. Система принципів цивільного процесуального права та їх класифікація
2.1. Загально правові принципи
2.2. Міжгалузеві принципи
2.3. Галузеві принципи
Розділ 3. Принципи стадії судового розгляду справи
Висновки
Список використаних джерел
Зміст


Вступ
Цивільне процесуальне право як і будь-яка інша галузь розглядається через її принципи.
У принципах даної галузі відображені політико-правові ідеї, погляди народу на право як соціальну цінність. Вони наділяють цивільне процесуальне право такими якостями, які найбільш повно мали б можливість задовольнити його ідеї і погляди у визначенні основ організаційної побудови правосуддя у цивільних справах, процесуальної діяльності суду і правового становища учасників процесу.
В принципах виявляються широкі і реальні процесуальні права учасників процесу і надійні гарантії їх реалізації, доступність і простота судочинства, які дають можливість кожній заінтересованій особі і стороні реалізувати своє право на звернення до суду за захистом і на судовий захист, надане Конституцією України.
Відтак в принципах реалізуються також основні положення судового розгляду цивільної справи, які є гарантіями реалізації прав учасників цивільного процесу.


Розділ 1. Поняття та значення принципів цивільного процесуального права
Значення принципів кожної галузі права, в тому числі цивільного процесуального права, обумовлюється тим, що вони відбивають суть, характер та основні риси цієї галузі.
Щодо поняття принципів цивільного процесуального права, то в цивільно-процесуальній літературі їх існує кілька:
принципи цивільного процесуального права – це корені основи цивільного процесу;
це теоретичні положення, які виражають необхідність визначення суспільних відносин державою, обумовлених об’єктивними закономірностями суспільного розвитку;
це основні ідеї, починання, керуючі положення з питань здійснення правосуддя в цивільних справах, що закріплені нормами цивільного процесуального права.
Таким чином, принципи визначаються як коренні основи, керуючі або теоретичні положення.
Термін “принцип” у перекладі з латинської мови означає “основу”, “первоначало”.
Історично принципи визначають раніше галузі права як ідеї, уявлення про суд та правосуддя. Далі вони закріплюються в нормах п-ва. Внаслідок нормативного закріплення вони стають концентрованим відображенням дійсності; об’єднують норми права в органічне ціле, цементують їх у цілях єдності правового регулювання; відбиваються у соціальній правовідомості, в уявленнях про су та правосуддя; визначають перспективи розвитку процесуального права, оскільки вони менше схильні до змін, ніж усе право.
Принципами цивільного процесуального права є основні ідеї, уявлення про суд та правосуддя, які закріплені в цивільному процесуальному праві і внаслідок цього стали його основними положеннями, якісними особливостями, що визначають характер цивільного процесуального права, порядок його здійснення та перспективи подальшого розвитку [8; 31].
Значення принципів цивільного процесуального права полягає в їх впливі на нормотворчу діяльність. При внесенні будь-яких змін в законодавство нормотворчі органи не повинні допускати суперечності нових норм права діючим його принципом [8; 30]. Велике значення мають принципи права і в провозастосувальній діяльності вони визначають основні форми і методи діяльності суду та інших учасників процесу при здійсненні правосуддя і цивільних справах, сутність процесуальної форми цивільного судочинства з розвитком суспільства принципи цивільного процесуального права розвиваються і вдосконалюються з урахуванням потреб політичних і соціально-економічних перетворень, подальшого забезпечення гарантій захисту суб’єктивних прав громадян, їх об’єднань і державних інтересів, а також підвищення ефективності судової діяльності в забезпеченні законності і справедливості.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота на тему: Принципи цивільного процесуального права України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок