Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Загальне поняття права

Загальне поняття права

Назва:
Загальне поняття права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,47 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПЛАН
ВСТУП.....................................................................................................................3
РОЗДІЛ 1: Загальне поняття права....................................................5
1.1 Поняття права і основні напрямки його дослідження...................5
1.2 Сутність права..................................................................................10
РОЗДІЛ 2: Ознаки права.............................................................................13
РОЗДІЛ 3: Структура права.....................................................................19
3.1 Поняття структури права, її складові частини.............................19
3.2 Загальна характеристика основних галузей права........................23
ВИСНОВОК...........................................................................................................27
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА..........................................................................28


ВСТУП
Право, як і держава, належить до числа не тільки найважливіших, але і найскладніших суспільних явищ.
Намагаючись зрозуміти, що таке право і яка його роль в житті суспільства, ще римські юристи звертали увагу на те, що воно не вичерпується одним яким-небудь визначенням. Право, писав один з них (Павло), вживається щонайменше в двох значеннях. По-перше, право означає те, що „завжди є справедливим і добрим”, тобто природне право. По-друге, право — це те, що „корисне комусь або всім в якій-небудь державі, як цивільне право”.
У міру розвитку суспільства і держави у людей, звичайно, змінювалось і уявлення про право. З’явилася безліч різних правових ідей, теорій, думок. Проте початкові основи, закладені римськими юристами, особливо в такій галузі права, як цивільне, хоча і в модернізованому вигляді, але збереглися. В першу чергу це торкається таких правових інститутів, як власність, спадкоємство, купівля-продаж, і багатьох інших.
Слід зазначити, що багато інститутів римського права як своєрідне першоджерело постійно використовувалися і продовжують використовуватися при розробці цивільних кодексів і інших нормативно-правових актів і в інших країнах.
Повною мірою зберегли свою значущість і актуальність, наприклад, положення, сформульовані давньоримськими і старогрецькими юристами про нерозривний зв’язок права і справедливості, права і добра.
Будучи „регулюючою нормою політичного спілкування”, право, як відзначав ще старогрецький мислитель Арістотель, повинне служити „критерієм справедливості”. Для того, щоб знати, що таке право, писав давньоримський юрист Ульпіан, потрібно зрозуміти, з чим, з якими явищами воно зв’язано і звідки воно береться. Потрібно пам’ятати, перш за все, що „воно одержало свою назву від justitia — правда, справедливість”, що право є „мистецтвом добра”, „рівності і справедливості”.
Як бачимо, питання праворозуміння є важливим, складним і багатоаспектним, воно завжди привертало до себе увагу не тільки юристів, а й філософів, соціологів, психологів.
Сьогодні воно є в центрі їхньої уваги і в Україні, де, з одно-го боку, конституційно проголошена правова держава, принцип верховенства права, а з другого боку, ще не подоланий правовий нігілізм, тобто спроба вирішення певних питань поза правом, а часом і всупереч йому.
Метою даної курсової роботи є спроба з’ясувати на основі опрацьованого наукового матеріалу суть поняття „право”, його ознаки, розглянути напрямки історичного розвитку, збагнути його структуру і роль у врегулюванні суспільних відносин.


РОЗДІЛ 1: Загальне поняття права.
Поняття і основні напрямки дослідження права.
Термін „право” вживається у різних значеннях. Найчастіше він використовується в двох значеннях: як можливість вчиняти певні, юридично значущі дії (наприклад, право особистої власності на автомобіль, право на отримання вищої освіти і т. д.), це так зване суб’єктивне право, тобто право, що належить конкретній особі; і як законодавство якої-небудь країни (наприклад „цивільне право України” „кримінальне право Республіки Білорусь" і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Загальне поняття права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок