Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Порушення кримінальної справи

Порушення кримінальної справи

Назва:
Порушення кримінальної справи
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,36 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ПЛАН
Вступ........................................................................................................................3
РОЗДІЛ 1: Поняття та зміст стадії порушення кримінальної справи……. 4
РОЗДІЛ 2: Приводи і підстави до порушення кримінальної справи............6
РОЗДІЛ 3: Органи та посадові особи, які мають право порушити кримінальну справу......................................................................11
РОЗДІЛ 4: Оцінка та перевірка заяв і повідомлень про злочини................13
РОЗДІЛ 5: Процесуальна форма порушення кримінальної справи............18
РОЗДІЛ 6: Відмова в порушенні кримінальної справи...............................22
Висновок...............................................................................................................28
Використана література....................................................................................29


Вступ
На відміну від інших соціальних ідей і політичних орієнтацій демократична правова держава при верховенстві правового закону і пріоритеті прав людини і громадянина практично сприйнята суспільством як майбутнє державного ладу України. Розв’язання цієї задачі пов'язане не тільки зі створенням сучасного законодавства, забезпеченням законності діяльності держави і його органів, муніципальної системи і суспільних формувань, надійної, швидкої і справедливої юстиції, незалежного правосуддя, але і з подоланням небезпечних меж правового нігілізму, що знаходиться нині на грані анархії у всіх сферах державного і громадського життя, і, головне, формування високого рівня правової культури суспільства і кожної людини.
Це зажадає високопрофесійного складу юристів і достатньої правової грамотності державних службових і інших осіб, зайнятих юридичною діяльністю. Суспільна корисність і престижність цієї діяльності значно зростає в період революційних перетворень, соціальної конструкції суспільства, його нових економічних і політичних поглядів. Усе вищесказане відноситься до різних галузей права, а до кримінального права як ведучої галузі права - подвійно.
Професіоналізм юриста полягає в його знанні й умінні орієнтуватися в різних галузях права. Кримінальний процес займає ведуче місце серед кримінально-правовых наук,тому що в повсякденній діяльності юриста (особливо працівників правоохоронних органів і судів) виникають питання, пов'язані з веденням тієї чи іншої кримінальної справи і будь-який юрист зобов'язаний знати і чітко орієнтуватися в нормах і нормативних актах кримінально-процесуального права.
Запропонована нижче тема - ПОРУШЕННЯ КРИМІНАЛЬНОЇ СПРАВИ найбільш цікава в зв'язку з переходом нашого суспільства від соціалістичних до капіталістичних відносин і як наслідок цього цікава глибока правова реформа навколо кримінального процесу.


Розділ 1: Поняття та зміст стадії порушення кримінальної справи.
Порушення кримінальної справи — це акт застосування процесуального права, який здійснюється в формі винесення постанови, що відкриває загальну юридичну можливість провадження всіх без винятку слідчих дій та застосування, за наявності для того відповідних підстав, засобів процесуального примусу.
Стадія порушення кримінальної справи — це початкова стадія кримінального процесу, зміст якої становить діяльність з прийнят-тя, реєстрації, розгляду, перевірки заяв та повідомлень про злочини, прийняття по них рішень, з'ясування наявності або відсутності підстав для порушення кримінальної справи.
Кримінальний процес починається з моменту прийняття уповноваженим на це суб'єктом кримінального процесу офіційної заяви або повідомлення про злочин, з’явлення з повинною або безпосереднього виявлення ознак злочину.
Заява чи повідомлення про злочини, з'явлення з повинною або безпосереднє виявлення ознак злочину є юридичними фактами, що породжують кримінально-процесуальні правовідносини, дають початок кримінальному процесу та його першій стадії — стадії порушення кримінальної справи. Діяльність з розгляду заяв та повідомлень про злочини являє собою систему правовідносин, що виникають між, правоохоронними органами та іншими учасниками кримінального процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Порушення кримінальної справи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок