Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття та форми співучасті

Поняття та форми співучасті

Назва:
Поняття та форми співучасті
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,86 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота
Поняття та форми співучасті


Зміст
Вступ
Розділ І. Поняття та форми співучасті.....................................8
1.1. Поняття співучасті....................................................................8
1.2. Форми співучасті.....................................................................10
Розділ ІІ. Ознаки співучасті.......................................................14
2.1. Об’єктивні ознаки співучасті...............................................14
2.2. Суб’єктивні ознаки співучасті...............................................18
Розділ ІІІ. Нормативне визначення організованої злочинної діяльності: теоретичне та практичне значення............................24
Розділ ІV. Кваліфікація групових злочинів............................32
Висновки
Список використаних джерел
 
Вступ
Криміногенна ситуація в Україні характеризу-ється тенденціями до посилення організованості вчинюваних злочинів. Більше злочинів вчинюється не одноособове, а групами осіб та організо-ваними злочинними групами. Так, у 1997 році правоохоронними органа-ми виявлено 945 організованих злочинних угруповань. Боротьба з органі-зованою злочинністю і контроль за її розвитком та особами, які є осеред-ком організованої злочинності (керівники та організатори злочинів), ви-знана пріоритетним напрямом боротьби зі злочинністю, про що йдеться, зокрема, у Комплексній цільовій програмі боротьби зі злочинністю на 1996-2000 роки, затвердженій Указом Президента України від 17.09.1996 (№ 837/96). Проте замовчування цієї проблеми протягом десятиліть, від-сутність ефективної законодавчої бази для боротьби з організованою зло-чинною діяльністю, а також чіткого, придатного для роботи правоохо-ронних органів, визначення організованої злочинності та групових утво-рень, що входять в її структуру, зумовили низький рівень протистояння даному виду злочинності.
Великого поширення набула зараз організована злочинність. У цілому від ЗО до 40% злочинів вчиняються організованими групами злочинців, а в деяких особливо тяжких злочинах їх питома вага до-сягає 60%. За перше півріччя 2000 p., наприклад, виявлено більше 600 організованих груп, що вчинили близько 5 000 злочинів. Найча-стіше організованими групами вчиняються такі тяжкі й особливо тяжкі злочини, як крадіжки і привласнення у великих і особливо великих розмірах, розбої, злочинне заволодіння зброєю, рекет (ви-магання), контрабанда, незаконні дії з наркотичними засобами. Ма-ють місце і вчинення такими злочинними об'єднаннями терористи-чних актів, тяжких тілесних ушкоджень, зґвалтувань, захоплення заручників та інших особливо небезпечних посягань. За допомогою інституту співучасті можна визначити відповідальність будь-якої особи, що бере участь в організованій групі.
Для правильного розуміння теми нашої роботи потрібно визначити, що злочин може бути скоєно як однією особою, так і декількома, що діють в співучасті. Інститут співучасті дає можливість вирішити питання: кола осіб, які можуть і повинні нести відповідальність за спільно скоєний злочин, а також встановлення підстав і меж відповідальності цих осіб; співставлення суспільної небезпеки винних з врахуванням характеру і ступеня участі в злочині, а також індивідуальних особливостей окремих злочинців.
Співучасть в злочині розглядається як особлива форма скоєння злочину, що характеризується в ряді випадків більш високим ступенем суспільної небезпеки. Поєднання зусиль декількох осіб для скоєння одного і того ж злочину, взаємна підтримка співучасниками один одного, особливо при попередній змові про злочинну діяльність, не тільки можуть полегшити скоєння злочину, але й дозволяють нерідко спричинити більшу шкоду суспільний підноси нам, забезпечити більшу латентність (скритність) злочину і містять небезпеку для злочинця бути відкритим і покараним.
Для правильного застосування норм КК про співучасть слід, пе-редусім, засвоїти його поняття.
У статті 26 говориться, що співучастю у злочині визнається умисна спільна участь декількох суб'єктів злочину у вчиненні умис-ного злочину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Поняття та форми співучасті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок