Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Суб'єкти адміністративного права

Суб'єкти адміністративного права

Назва:
Суб'єкти адміністративного права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,18 KB
Завантажень:
515
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
“Суб'єкти адміністративного права”


Зміст.
1.Введення.
2.Поняття суб'єктів адміністративного права:
а) суб'єкти права в сфері соціального управління;
б) суб'єктивні адміністративно-правові зобов'язання.
3.Громадянин як суб'єкт адміністративного права:
а) статус громадянина в адміністративно-правовій сфері;
б) суб'єкти адміністративного права в процесі;
в) права виконавців зв'язку;
г) закон « Про утворення »
4.Індивідуальні суб'єкти адміністративного права:
а) адміністративна правосуб'єктність індивідуальних суб'єктів;
б) адміністративно-правовий статус громадянина;
в) адміністративно-правовий статус іноземних громадян і осіб без громадянства;
г)спеціальні адміністративно-правові статуси індивідуальних суб'єктів;
д) способи захисту прав громадян;
е) право громадян на адміністративну скаргу;
ж) право громадян на судовий захист;
з) право громадян на відшкодування збитку.
5.Висновок.
6.Література.
 
 
1) Введення.
До найважливіших функцій держави Конституція України віднесла забезпечення прав і свободи людини, соціальний, правовий і економічний захист громадян. Саме права і волі людини, їх гарантії, визначають зміст і соціальну спрямованість державної діяльності.
З метою забезпечення проведення реформ системи державного керування, створення і забезпечення, прав людини і громадянина розроблена і здійснюється в житті Концепція адміністративної реформи в Україні.
Найважливішою галуззю правової системи України є адміністративне право. Його правова база ґрунтується на конституційних положеннях України, законодавчих актах Верховної Ради, актах Президента і Парламенту. Так само адміністративне право тісно пов'язано з виконавчою владою і державним управлінням.
На сучасному етапі розвитку нашого суспільства метою адміністративного права є встановлення і регламентація таких взаємин громадян, якими кожній людині повинне бути гарантовано реальне здійснення й охорона в сфері виконавчої влади приналежних йому прав і свобод, а також їх ефективний захист у випадку їх порушення.
 
2. Поняття суб'єктів адміністративного права.
В адміністративному праві під суб'єктом розуміють носія (власника) прав і свобод у сфері державного управління, що передбачені адміністративно-правовими нормами, що здатен надані права реалізувати, а покладені обов'язки виконувати.
З даного визначення виходить, що «претендент» на статус суб'єкта адміністративного права по своїх особливостях потенційно здатний бути носієм суб'єктивних прав і обов'язків у сфері державного управління, тобто повинний мати комплекс соціальних передумов, які дозволяють надати йому суб'єктивні права й обов'язки.
До таких обов'язків (соціальних передумов) належать:
зовнішня відокремленість, що характеризується наданням системостворених ознак;
особистісність у суспільних відносинах управлінського типу, тобто виступу в особі однієї людини – особи;
здатність виражати чи здійснювати особисто бажання у відносинах з державою, чи державне бажання в процесі адміністративно-правового регулювання суспільних відносин.
«Претендент» здобуває статус суб'єкта тільки в тому випадку, якщо держава, використовуючи адміністративно-правові корені, робить його носієм прав і обов'язків, що реалізуються останніми в сфері державного керування.
Таким чином, соціальні особливості створюють комплекс передумов, що свідчать про потенційну можливість бути суб'єктом, а адміністративно-правові норми, використовуючи ці передумови, по-перше, переробляють «претендента» на суб'єкта, по-друге, визначають його місце і роль у сфері державного управління. До першого відносяться загальні норми для всіх суб'єктів адміністративного права (наприклад, норми про право звернення в органи влади з пропозиціями); до других – норми, що реалізуються тільки даним суб'єктом (н-д., норми, що визначають права податкової міліції).
Потенційна здатність мати права й обов'язки в сфері державного управління (адміністративна правоздатність) реалізувати надані права й обов'язки в сфері державного управління (адміністративна дієздатність), наявність суб'єктивних прав і обов'язків у сфері державного управління формує адміністративно-правовий статус суб'єкта, є складовими адміністративної правосуб'єктності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Курсова робота на тему: Суб'єкти адміністративного права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок