Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Участь юридичної служби в організації і здійсненні договірної роботи

Участь юридичної служби в організації і здійсненні договірної роботи

Назва:
Участь юридичної служби в організації і здійсненні договірної роботи
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,67 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Зміст.
1. Вступ
2. Основні завдання юридичної служби щодо дотримання законності.
3. Систематизація реєстраційних карток і організація довідкових картотек.
4. Участь юридичної служби в організації і здійсненні договірної роботи.
5. Розробка заходів щодо попередження крадіжок, нестач та витрат від безгосподарності.
6. Оформлення матеріалів про стягнення збитків від крадіжки, нестачі, розтрати. Участь у покритті шкоди.
7. Участь в ліквідації дебіторської заборгованості, забезпечення законності при списуванні, продажу, обміну, оренді майна підприємства.
8. Участь юридичної служби у забезпеченні дотримання законодавства про працю і зміцнення трудової дисципліни.
9. Забезпечення відповідальності чинному законодавству правових актів, які ухвалюються та видаються на підприємстві.
10.Участь юридичної служби в зміцненні трудової дисципліни.
11.Участь юридичної служби в охороні природного навколишнього середовища.
12.Реєстрація, облік та аналіз претензійних, позовних документів, заходи щодо усунення недоліків.
Висновок.
Практичне завдання.
Література.
Вступ
Згідно із статтею 19 Конституції України правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи зобов’зані діяти лише в межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та законами України.
Згідно з господарським кодексом України держава гарантує додержання прав і законних інтересів підприємства.
Підприємство при здійсненні господарської та іншої діяльності має право з власної ініціативи приймати будь-які рішення, що не суперечать законодавству України.
Таким чином, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, суб'єкти підприємницької діяльності та посадові особи повинні діяти на підставі законності, прав і свобод громадян.
У справі забезпечення законності, високої організованості, дисципліни і порядку велике місце відводиться праву - регулятору громадських відносин.
Це значить, що господарюючі суб'єкти зобов'язані:*
здійснювати свою діяльність відповідно до правових приписів органів
державної влади;*
самостійно, з допомогою локальних нормативних актів регламентувати
різні сфери своєї діяльності;*
використовувати можливості різних договорів.
Таким чином, в процесі своєї статутної діяльності господарюючі суб'єкти повинні використовувати весь арсенал правових засобів (нормотворче і правове регулювання) по впорядкуванню суспільних відносин для вирішення завдань, які поставлені перед ними. Вся ця діяльність господарюючих суб'єктів і є правовою роботою у народному господарстві.
Правова робота у народному господарстві і в агропромисловому комплексі, як одній із найважливіших його галузей, - особливий, багатоплановий вид діяльності. Яку б ділянку суб’єктів підприємницької діяльності не характеризували, обов'язково спираємось на поняття і ознаки юридичної особи, її праводієздатність, виникнення і припинення, класифікація, укладання господарських або трудових договорів, їх зміст та виконання, правове регулювання відносин, банкрутства, оренди, приватизації, цін та ціноутворення, кредитно-розрахункових відносин тощо.
Таким чином, правова робота за змістом носить універсальний характер, так як вона охоплює всі сторони діяльності суб’єктів підприємницької діяльності.
Правова робота - невід’ємна частина діяльності всіх структурних підрозділів акціонерних товариств, сільськогосподарських підприємств.
Найважливіше місце займає юридична служба як ведучий спеціалізований правовий структурний підрозділ. Організація і проведення правової роботи покладається на керівників підприємств, незалежно від форм власності і господарювання.
У Загальному положенні про юридичну службу міністерства, іншого центрального органу державної виконавчої влади, державного підприємства, установи, організації, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1995 року № 690, зазначено про універсалізм правової роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Участь юридичної служби в організації і здійсненні договірної роботи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок