Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Міжнародно-правове регулювання боротьби зі зміною клімату

Міжнародно-правове регулювання боротьби зі зміною клімату

Назва:
Міжнародно-правове регулювання боротьби зі зміною клімату
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,62 KB
Завантажень:
509
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 
 
Курсова робота на тему:
“Міжнародно-правове регулювання боротьби зі зміною клімату”.
 


План
Вступ.
Міжнародні аспекти зміни клімату.
Причини та наслідки зміни клімату.
Особливості боротьби зі зміною клімату.
Міжнародно-правові засади боротьби зі зміною клімату.
Віденська конвенція про охорону озонового шару та Монреальський протокол про речовини, які руйнують озоновий шар.
Рамкова конвенція ООН про зміну клімату.
Міжнародно-правове регулювання викидів парникових газів.
Участь України у боротьбі зі глобальною зміною клімату.
Організаційні засади та національно-правові основи використання Україною міжнародно-правових зобов’язань у сфері зміни клімату.
Особливості використання Україною світового досвіду боротьби зі зміною клімату.
Висновок.


Список використаної літератури
Деякі аспекти глобальної зміни клімату в Україні. Збірник статей. – Київ, 2002р.
Збірник міжнародно-правових актів у сфері охорони довкілля. Екоправо – Львів, 2002р.
Український інститут досліджень навколишнього середовища і ресурсів.
“Проблеми і стратегія виконання Україною Рамкової Конвенції ООН про зміну клімату”. За редакцією доктора екологічних наук, професора В. Я. Шевчук. Київ – 2001р.
М. І. Щербань Зміна клімату Землі. Київ “Знання” 1978р.
Проблеми глобальної зміни клімату. Американсько-Українська Ініціатива з питань зміни клімату – Київ, - 2000р.


Необхідність міжнародно-правового регулювання охорони навколишнього середовища зумовлена тим, що природа не визнає державних кордонів. Проблеми зміни клімату, руйнування озонового шару, глобальними. Деякі унікальні природні комплекси, території і об’єкти, які особливо охороняються, знаходяться на території декількох держав, що потребує координації їх зусиль.
Природними передумовами міжнародно-правового регулювання охорони навколишнього середовища є обмеженість ресурсів та просторових границь біосфери. Соціально-економічними передумовами є зацікавленість держави і народів у справедливому розподілі природних ресурсів, необхідність поєднання економічного розвитку суспільства і збереження довкілля, забезпечення права громадян на сприятливе навколишнє середовище, яке проголошено у конституціях багатьох країн світу.
Міжнародне право навколишнього середовища є однією з найбільш молодих, динамічних і зростаючих галузей міжнародного права, що регулює відносини між державами у сфері охорони навколишнього середовища, раціонально використання природних ресурсів планети, забезпечення екологічної безпеки населення та сталого розвитку в ім’я теперішнього і майбутніх поколінь. Розвиток міжнародного права навколишнього середовища має значний вплив на міжнародне право загалом. Деякі з принципів і концепцій міжнародного права навколишнього середовища увійшли у предмет та понятійний апарат міжнародного публічного права. Активна правотворчість держав і міжнародних організацій у галузі охорони довкілля призвела до зростання нормативного матеріалу у цій сфері, який відзначається різноманітністю форм міжнародно-правового регулювання: договори, декларації, хартії, резолюції, програми дій.
Джерела міжнародного права навколишнього середовища можна поділити на 2 категорії: міжнародно-правові акти, що встановлюють принципи і норми (зване “тверде”, обов’язкове право) та акти, які містять рекомендовані норми, які впливають на суб’єктів міжнародного права своїм авторитетом (“м’яке” право). До першої категорії відносяться конвенції, договори, які підписані державами, а також принципи міжнародного права навколишнього середовища. До другої категорії відносяться декларації держав та рішення міжнародних конгресів, конференцій, міжнародних організацій.
У галузі охорони довкілля договори і конвенції відіграють найбільшу роль, але деякі принципові положення, які визначають генеральну лінію поведінки держав, закріплені в деклараціях та хартіях. Стокгольмська Декларація Конференцій ООН з навколишнього середовища (1972р.), Декларація Конференції ООН з навколишнього середовища та розвитку (Ріо-де-Жанейро, 1992р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Міжнародно-правове регулювання боротьби зі зміною клімату

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок