Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Управління в галузі освіти

Управління в галузі освіти

Назва:
Управління в галузі освіти
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
11,44 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота.
Управління в галузі освіти.


Зміст
Вступ 3
Організаційно-правові засади, структура і система освіти 4
Система і повноваження органів управління освітою 8
Управління освітніми закладами 13
Державний контроль за діяльністю освітніх закладів 17
Висновок 23
Список використаних джерел 24
Вступ
Основний Закон нашої держави - Конституція України в статті 53 передбачає, що кожен має право на освіту. Держава бере на себе обов’язок гарантування цього права. Гарантіями виступають: розгалужена мережа закладів освіти, заснованих на державній та інших формах власності, наукових установ, закладів післядипломної освіти, відкритим характером закладів освіти, створенням умов для вибору профілю навчання і виховання відповідного до здібностей, інтересів громадянина; різними формами навчання – очною, вечірньою, заочною, екстерном, а також педагогічним патронажем. Важливість реалізації права на освіту для держави проявляється в необхідності забезпечення висококваліфікованими працівниками та спеціалістами в виробничо –господарській, культурній, спеціальних та інших сферах.
Проте існує чимало проблем в здійсненні цього права. Адже нормативна база, на основі якої воно зараз здійснюється є зараз досить хиткою, так як часто змінюється, доповнюється, відміняється, прирівняння державних стандартів освіти до міжнародних. Розв’язанням цих та інших проблем і займаються державні органи управління освітою.
Державне управління в галузі освіти – це специфічна діяльність держави, що дістає вияв у функціонуванні її органів, які безперервно, планомірно, владно і в рамках правових установлень впливають на систему освіти з метою її вдосконалення відповідно до державних інтересів.
Питання державного управління в галузі освіти я б хотіла присвятити мою курсову роботу.


Розділ 1. Організаційно-правові
засади і система освіти.
Згідно Закону України “Про освіту “ з наступними змінами і доповненнями “освіта –основа інтелектуального, культурного, духовного, соціального, економічного розвитку суспільства і держави.
Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей, формування громадян, здатних до свідомого ідейного вибору, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу, забезпечення народного господарства кваліфікованими фахівцями” Закон України “Про освіту” з наступними змінами і доповненнями від лютого 2002 р..
Освіта в Україні ґрунтується на засадах гуманізму, демократії, національної свідомості, взаємоповаги між націями і народами.
Право громадян на освіту є конституційним і зафіксовано в ст. 53 Конституції України. Відповідно до неї, повна загальна середня освіта є обов’язковою. Громадяни мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурентній основі, незалежно від статі, раси, національності, соціального і майнового стану, роду чи характеру занять, світоглядних переконань, належності до партій, ставлення до релігій, віросповідання, стану здоров’я, місця проживання та інших обставин.
Це право забезпечується:
розгалуженою системою закладів освіти, заснованих на державній та інших формах власності, наукових установ, закладів післядипломної освіти;
відкритим характером закладів освіти, створення умов для вибору профілю навчання і виховання відповідно до здібностей, інтересів громадянина;
різними формами навчання – очною, заочною, вечірньою, екстернатом, а також педагогічним патронажем.
Україна визнає освіту пріоритетною сферою соціально –
економічного, духовного і культурного розвитку суспільства. Саме тому державна політика в галузі освіти визначається Верховною Радою України відповідно до Конституції України і здійснюється органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
Слід згадати принципи освіти, якими є:
доступність для кожного громадянина всіх форм і типів освітніх послуг, що надаються державою;
рівність умов кожної людини для повної реалізації її здібностей, таланту, всебічного розвитку;
гуманізм, демократизм, пріоритетність загальнолюдських духовних цінностей;
органічний зв’язок з світовою та національною історією, культурою, традиціями;
незалежність освіти від політичних партій, громадських і релігійних організацій;
науковий, світський характер освіти;
інтеграція з наукою та виробництвом;
взаємозв’язок з освітою інших країн;
гнучкість і прогностичність системи освіти;
10) єдність і наступність системи освіти;
11)безперервність і різноманітність освіти;
12) поєднання державного управління і громадського самоврядування в освіті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Управління в галузі освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок