Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Провадження в справах про застосування примусових заходів медичного характеру

Провадження в справах про застосування примусових заходів медичного характеру

Назва:
Провадження в справах про застосування примусових заходів медичного характеру
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,49 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КУРСОВА РОБОТА
На тему:
“Провадження в справах про застосування примусових заходів медичного характеру”


ПЛАН
ВСТУП
1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРИМУСОВИХ ЗАХОДІВ МЕДИЧНОГО ХАРАКТЕРУ
1.1. поняття примусових заходів медичного характеру
1.2. Особи, до яких застосовуються примусові заходи медичного характеру
1.3. Види примусових заходів медичного характеру
2. ПІДСТАВИ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ПРИМУСОВИХ ЗАХОДІВ МЕДИЧНОГО ХАРАКТЕРУ
3. ПОРЯДОК ПРОВАДЖЕННЯ ДОСУДОВОГО СЛІД-СТВА В СПРАВАХ ПРО ДІЯННЯ НЕОСУД-НИХ
АБО ОБМЕЖЕНО ОСУДНИХ
4. ПОРЯДОК СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ СПРАВ ПРО ЗАСТОСУВАННЯ ПРИМУСОВИХ ЗАХОДІВ МЕ-ДИЧНОГО ХАРАКТЕРУ
4.1. Особливості провадження справ про застосування примусових заходів медичного характеру у суді
4.2. Судове рішення у справах про застосування примусових заходів медичного характеру
5. РІШЕННЯ СУДУ ПРО СКАСУВАННЯ АБО ЗМІНУ ПРИМУСОВИХ ЗАХОДІВ МЕДИЧНОГО ХАРАКТЕРУ
6. ВІДНОВЛЕННЯ КРИМІНАЛЬНОЇ СПРАВИ ЩО-ДО ОСОБИ, ДО ЯКОЇ БУЛИ ЗАСТОСОВАНІ ПРИМУСОВІ ЗАХОДИ МЕДИЧНОГО ХАРАК-ТЕРУ
ВИСНОВОК
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


ВСТУП
Примусові заходи медичного характеру - це надання за рішенням суду психіатричної допомоги у примусовому порядку особі, яка вчинила суспільне небезпечну дію (бездіяльність), що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною КК, з метою її обов’язкового лікування, а також запобігання вчиненню нею суспільне небезпечних діянь. Ці заходи не є кримінальним покаранням.
Психіатрична допомога являє собою комплекс спеціальних заходів, спрямованих на обстеження стану психічного здоров’я осіб на підставах та в порядку, передбачених законом, профілактику, діагностику психічних розладів, лікування, нагляд, догляд та медико-соціальну реабілітацію осіб, які страждають на психічні розлади.
Залежно від характеру та тяжкості захворювання, тяжкості вчиненого діяння, з урахуванням ступеня небезпечності психічно хворого для себе або інших осіб, суд може застосувати такі примусові заходи медичного характеру:
1) надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку;
2) госпіталізація до психіатричного закладу із звичайним наглядом;
3) госпіталізація до психіатричного закладу з посиленим наглядом;
4) госпіталізація до психіатричного закладу із суворим наглядом.
Проблема провадження у справах про застосування примусових заходів медичного характеру відноситься до комплексних міждисциплінарних проблем науки і практики. Існує як мінімум три аспекти правового регулювання примусових заходів медичного характеру: кримінально-правовий, кримінально-процесуальний та кримінально-виконавчий. У зв’язку з тим, що застосування примусового лікування торкається прав особистості, її недоторканності, дана проблема має не лише юридичне, а й суспільне значення. Про це свідчать факти зловживання примусовими заходами медичного характеру у недавньому минулому, наприклад поміщення дисидентів у спеціальні психіатричні лікарні системи МВС СРСР.
Зазначеною проблематикою займалися такі вчені: Ткачук А.І., Куванова Ю., Холоденко В., Конюшкіна Ю. А., Демідова Е.В., Максимов С.В., Свєрчков В., Назаренко Г.В.
З нашої точки зору поняття примусових заходів медичного характеру виглядає дещо неповним, необхідно конкретизувати ціль цього примусу, адже його застосування спрямоване на охорону прав і законних інтересів психічно хворих (нерідко вони самі стають жертвами злочинів).
Для вирішення вказаних завдань необхідно здійснити аналіз не тільки кримінально-процесуального законодавства України, але й нормативно-правових актів, які регулюють, види медичних установ, куди потрібно направляти осіб, щодо яких вони призначені, а також положення кримінального законодавства, яке дає визначення примусових заходів медичного характеру та їх мету.


1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРИМУСОВИХ ЗАХОДІВ МЕДИЧНОГО ХАРАКТЕРУ
1.1. поняття примусових заходів медичного характеру
Застосування до неосудної (обмежено осудної) особи примусових заходів медичного характеру є можливим лише за умови, якщо: 1) доведено вчинення нею суспільне небезпечного діяння, що містить ознаки конкретного злочину; 2) за своїм психічним станом особа являє небезпеку для суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Провадження в справах про застосування примусових заходів медичного характеру

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок