Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття правопорядку та суспільного порядку та їх співвідношення

Поняття правопорядку та суспільного порядку та їх співвідношення

Назва:
Поняття правопорядку та суспільного порядку та їх співвідношення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,96 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота
Поняття правопорядку та суспільного порядку та їх співвідношення


ЗМІСТ
ВСТУП
1.Поняття і принципи законності 4
2. Поняття правопорядку та суспільного порядку та їх співвідношення. 12
3. Співвідношення законності правопорядку та демократії 21
4. Висновок 23
5. Список використаної літератури 26
Вступ
Стаття 1 Конституції України проголошує «України – унітарна демократична соціальна правова держава.
Республіка Україна має верховенство і повнотою влади на своїй території, самостійно здійснює внутрішню і зовнішню політику.
Республіка Україна захищає свою незалежність і територіальну цілісність, конституційний лад, забезпечує законність і правопорядок».
Проблема зміцнення законності і правопорядку – це не абстрактне поняття. Вона дійсно існує і є однієї із самих злободенних. Причини існування цієї проблеми я бачу в багатьох складових. Це і недосконалість законодавства, і економічна криза, і загальна невпорядкованість. Цей список можна продовжувати ще довго, але я зупинюся на самих істотним з них. Однієї з них є злочинність. Не так називана «побутова» злочинність, а організована. Корупція, хабарництво, вимагання і безліч інших реалій сьогоднішнього часу – явне цьому свідчення. Дотримуючи тези Экклезиаста про те, що немає нічого нового під сонцем, я думаю доцільним випередити дослідження групової злочинності невеликим історичним розслідуванням.
Зведення про групову злочинність ідуть своїми коренями в глибоку стародавність. Відомий єгиптолог П. Монте повідомляє, що організовані злочинні групи відомі вже Древньому Єгиптові періоду правління династії Рамсесов (близько 1320 р. д.н.е.).
“Гробниці фараонів і приватних осіб на початку залучали тільке працівників каменоломень, каменотесів і ремісників Некрополя. Але незабаром до їхніх зграй приєдналися дрібні чиновники західних храмів і самого Некрополя, а так само нижчі жреці. Бандити зграї, у якій був Пенунхеб і його 4 священнослужителя, Хапиур і його син Пайсан, Семди і Панхар, ухитрилися зняти намисто зі статуї Нефертума, присвяченої великому богу-фараону Усермаатра-Сетепенра.
Інша зграя, у якій були жреці, переписувачі і погоничі волів ограбувала “будинок золота” фараона Усермаатра-Сетепенра. Жрець Кер і четверо його побратимів навідувалися сюди не раз і несли золото, що обмінювали в місті на зерно. Один раз один зі співучасників, пастух, затіяв з ними сварку: “Чому ви мені даєте так мало?” Купити золотого бика вони віддали його пастуху. Але переписувач царських документів почув лайку між ними і сказав їм: ”Я піду і докладу верховному жрецю Амона!” Жреці зрозуміли з півслова.
За двох вилазок у гробницю вони винесли 4 з половиною киту золота і цим купили мовчання переписувача царських документів”.
Резюмуючи приклади з кримінальної хроніки древнього Єгипту, Монте пише: «Приклад був поданий зверху і маленькі люди з маленькими коштами пішли йому, тим більше, що в ці неясні часи життя неимоверно подорожчало. Продуктів не вистачало, і змінювали їх тільки на золото і срібло”.
Я думаю, що аналіз ілюстрацій, якими П. Монте постачили характеристику Єгипту періоду Рамсесов, приводить до висновку про наявність організованих груп, що займалися злочинною діяльністю. Ці групи відрізнялися згуртованістю, що виражалася в тривалості злочинних зв'язків, плануванні злочинної діяльності, попередній змові. Вони складалися як зі злиденних станів громадян держави, так і з вищих (наприклад, жреців), яких у сучасному світі прийнято називати “корумповані чиновники”.
В історії України також мається чимало прикладів, що стосуються групової злочинності. Так, Земським Собором 1619 р., скликаним при особистій участі молодого тоді ще царя Михайла Федоровича Романова, серед іншого був розглянутий і питання про зловживання місцевої адміністрації. Такі зловживання не були рідкістю для Української держави, але саме в цей період розкрився глобальний характер адміністративних зловживань. У зв'язку з цим соборним вироком був утворений розшукний наказ, якому ставилося в обов'язок доносити царю про всі зловживання з боку царських чиновників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Поняття правопорядку та суспільного порядку та їх співвідношення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок