Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Загальна характеристика немайнових прав громадян. Їх види

Загальна характеристика немайнових прав громадян. Їх види

Назва:
Загальна характеристика немайнових прав громадян. Їх види
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,53 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПЛАН
Вступ
РОЗДІЛ І Загальна характеристика немайнових прав громадян. Їх види
РОЗДІЛ ІІ Недоторканість особистого життя громадян. Загальна характеристика даного інституту.
РОЗДІЛ ІII Види цивільних прав громадян у відносинах з приводу недоторканості особистого життя громадян.
ВИСНОВКИ
Список використаних джерел
ВСТУП
Проголосивши себе суверенною і незалежною державою, Україна взяла курс на кардинальне реформування суспільного устрою, побудову громадського суспільства та ринкової економіки, в якій функціонують різні форми власності та підприємництва. Надання підприємствам і громадянам свободи господарської діяльності та підприємництва дало поштовх до розгортання сфери майнових відносин та урізноманітнення господарських зв’язків суб’єктів підприємницької діяльності як у внутрішньому обороті країни, так і при здійсненні ними зовнішньої діяльності.
Не менш важливими на сьогоднішній час залишаються особисті немайнові права громадян, у тому числі, недоторканість особистого життя, які, за час проголошення незалежності України, набули нового змісту. Адже, ці права є водночас гарантією повного та вільного розвитку особи у нашій державі, реалізації статті 3 Конституції України, згідно з якою людина, її життя і здоров’я, честь та гідність, недоторканість та безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Саме завдяки цим правам людина має змогу реалізувати себе у житті, стати корисною для суспільства. А це визначатиме економічне зростання нашої держави.
Крім того, належна гарантія права на недоторканість особистого життя є неодмінною ознакою правової держави та громадянського суспільства, до побудови яких прагне Україна. Це допоможе успішній інтеграції нашої держави у європейський правовий простір, стати частиною Європейського Союзу.
У тих державах, де дане право ігнорується, відкрито порушується не зможуть досягти належного економічного рівня розвитку, становленню правової держави.
Проте слід зауважити, що незважаючи на важливе значення особистих немайнових прав, вони не знайшли належного вираження у нормативно-правових актах України та не достатньо досліджені вченими. Існують чимало “білих плям” у вітчизняному законодавстві щодо даного питання.
Мета даної роботи, проаналізувати право на недоторканість особистого життя громадян, виявити його проблемні моменти у правовому забезпеченні із точки зору цивільного права, використовуючи при цьому праці таких вчених як І.А. Бірюкова, Ю.О. Заїки, В.М. Спікака, О.В.Дзери та інших авторів.
РОЗДІЛ І Загальна характеристика немайнових прав громадян. Їх види
На даний час правове регулювання особистих немайнових прав не знайшло свого належного розвитку в сучасному цивільному законодавстві. Ще А.В. Венедиктов у 50-х роках зазначав, що необхідно розробити у Цивільному кодексі окрему главу, в якій б знайшли своє вираження особисті немайнові права [12]1 1) [12] Венедиктов А.В. О системе Гражданського кодекса СССР // Советское государство и право. – 19954. - №2. – С. 28..
У сучасний період по мірі задоволення основних матеріальних потреб все більше значення мають особисті немайнові інтереси. Із розвитком демократичних основ нашої держави, становленням громадянського суспільства, зростають духовні цінності. Разом з тим поступово зростає вагома вага суспільних відносин, які виникають із приводу особистих немайнових благ. В літературі вже вказувалося на різноманітність особистих немайнових інтересів, які потребують охорони зі сторони держави та права [19]2 2) [19] Суховерхий В.Л. О развитии гражданско-правовой охраны личных неимущественних прав и интересо граждан // Правоведение. – 1972. - №3. – С.28..
У силу цього виникає об’єктивна необхідність в адекватному правовому регулюванні особистих немайнових відношень, в рамках яких реалізуються духовні потреби громадян. Це все вимагає подальших теоретичних досліджень у даній сфері правового регулюванні особистих немайнових відносин.
Особисті немайнові відносини регулюються кількома галузями права: конституційним, кримінальним, кримінально-процесуальним, трудовим тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Загальна характеристика немайнових прав громадян. Їх види

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок